Про рекорди ДФС за 2015 рік від Романа Насірова

29 Лютого 2016
Аа Аа

Нещодавно, 26 лютого 2016 року, Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров у своєму інтерв’ю для інформаційного ресурсу Обозреватель розповів про рекордні надходження до державного бюджету ПДВ, законотворчу діяльність ДФС та унікальність системи української митниці.

Зокрема, він  зазначив про зміну ставки єдиного соціального внеску з метою детінізації бізнесу. Якщо про позитивний економічний ефект можна говорити вже сьогодні, то аналіз тенденцій детінізації слід очікувати не раніше закінчення першого кварталу.

У своєму інтерв’ю Роман Насіров відзначив також збільшення дохідної частини бюджету на 24 млрд грн та перевиконання бюджету на 27 млрд грн. Проте ці досягнення були використані на погашення боргу у розмірі 30 мдрд грн щодо бюджетного відшкодування ПДВ. На сьогодні, за даними ДФС України, близько 3 млрд грн ПДВ і досі залишається в «тіні». Серед одних із найбільших боржників ДФС виокремлюють «Укрнафту», борг якої досягнув 10 млрд грн. У лютому 2016 року ДФС виграла податковий спір в розмірі 1,43 млрд грн щодо погашення боргу «Укрнафтою».

Загалом розмір боргу ДФС платників податків становить близько 50 млрд грн, з яких частина уже повернута, або теоретично може бути повернута, а інша частина платників податків визнана банкрутами.

Позитивними змінами у 2016 році є відміна сплати авансових внесків для платників податку на прибуток.

Особливим успіхом, за словами Романа Насірова, є збільшення до 20 % зборів на митницях: вересень – 18,8 млрд грн, жовтень – 19,1 млрд  грн, листопад – 20,2 млрд грн, грудень – 20,4 млрд грн. Восени було підписано договір про спільний проект за участю німецької, литовської та польської митниці – Twinning, на реалізацію якого було виділено 1,85 млрд євро Європейським Союзом. Метою цього проекту є реформування української митниці відповідно до європейських стандартів.

У вересні 2015 року набув чинності закон згідно з яким половина суми, зібраної митницями чотирьох областей понад плани, йде на розвиток інфраструктури, зокрема, на ремонт і реконструкцію доріг. Минулого року Волинська, Львівська та Чернівецька області отримали в сукупності більше 500 млн грн. За словами Голови ДФС, це не просто статистика, це реальні роботи на дорогах Київ-Чоп, Стрий - Івано-Франківськ - Чернівці - Мамалига тощо. Цей експеримент триватиме до 1 січня 2017 року.

Головою ДФС також було зазначено про чисельні зміни в адміністративному апараті митниць у зв’язку із корупційною діяльністю, безвідповідальністю та неналежним виконанням своїх обов’язків. Середня заробітна плата митного інспектора у 2015 році становила 2 500 гривень, що є однією із причин корупції на митниці.

У своєму інтерв’ю Роман Насіров відзначив електронне адміністрування акцизу, запроваджене у 2014 році. З березня 2016 року буде запроваджена також система електронного адміністрування акцизу на паливо.

Однією із причин гальмування реформування податкової системи Роман Насіров вважає відсутність у ДФС законодавчої ініціативи, адже пропозиції ДФС спочатку близько півроку затверджуються Міністерством фінансів України, а згодом не менше року вони ж затверджуються Верховною Радою України.

Якщо лише 1% тютюнового бізнесу знаходиться в тіні, то ці цифри є значно вищими для такого підакцизного товару як алкоголь. Лютий оголошений місяцем боротьби з незаконним обігом спирту. Контролюючими органами вже вилучено з незаконного обігу спирту на 13, 8 млн грн. А всього підакцизних товарів вилучили на 83,7 млн грн.

Наостанок Романом Насіровим було зазначено про прагнення ДФС впровадити зміни до електронної системи адміністрування ПДВ. За такими змінами має відбуватись зіставлення штрих-кодів продукції у зв’язку із фіксацією «скруток» ПДВ. Ця система є прикладом передових технологій і поки що не використовується в інших європейських країнах.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments