Про можливість сільгосппідприємства – платника ПДВ повернути надмірно/помилково перераховані на спецрахунок кошти

22 Березня 2016
Аа Аа

Державною фіскальною службою України у категорії 101.29 інформаційно-довідкового ресурсу «ЗІР» надано відповідь на питання:  «Який порядок використання або повернення коштів, які були надмірно або помилково перераховані на спеціальний рахунок сільськогосподарським підприємством?».

Фіскали наголошують, що у випадку надмірного або помилкового перерахування коштів на спеціальний рахунок, зазначені кошти поверненню платнику податку не підлягають, а враховуються таким платником у рахунок майбутніх перерахувань на спеціальний рахунок та можуть бути використані ним для відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів, за рахунок яких сформовано податковий кредит, а за наявності залишку такої суми податку – для інших виробничих цілей.

При цьому, якщо такі кошти будуть використані сільськогосподарським підприємством не за цільовим призначенням, таке підприємство понесе відповідальність відповідно до пункту 30.8 статті 30 Податкового кодексу України, яким визначено, що податкові пільги, використані не за призначенням чи несвоєчасно повернуті, повертаються до відповідного бюджету з нарахуванням пені в розмірі 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments