Прийнято Поправки до Закону про ПДВ в Албанії

09 Листопада 2015 #ПДВ #Албанія
Аа Аа

23 липня 2015 року Парламент Албанії схвалив зміни до Закону про ПДВ № 90/2015 в частині повернення сум помилково сплаченого ПДВ, які фіскальні органи повинні повернути платнику.

Як повідомляє International law office, Закон зі змінами було опубліковано в Офіційному віснику від 01 серпня 2015 року. Згідно Поправок, протягом 60 днів податкова адміністрація зобов’язується повернути суму утриманого ПДВ платнику, який подав заяву про таке повернення. Аналогічний порядок застосовується для експортерів, але в такому випадку строк повернення становить 30 днів.

При цьому за податковою адміністрацією закріплюється право витребувати з заявника докази того, що метою економічної діяльності є проведення операцій з поставки. Такі операції дозволяють відшкодування ПДВ.

Окрім цього, Законом про податкові процедури № 91/2015 встановлено порядок повернення сум ПДВ через новоутворений орган – Головне управління відшкодування ПДВ. Даний орган функціонуватиме при Головній податковій службі. Платники податків мають право подавати заявки на відшкодування ПДВ через новоутворений орган, якому доручено скеровувати роботу регіональних управлінь та розглядати запити платників.

Строки розгляду запитів аналогічні з встановленими попереднім Законом – 60 днів у загальному випадку та 30 днів для експортерів.

Законом надані повноваження Головному управлінню відшкодування ПДВ на аудиторську перевірку платника (заявника) з метою проведення аналізу ризиків.

Максимальний строк повернення коштів (суми податку) на рахунок платника – 5 днів.

За повідомленням джерела, законодавством встановлена можливість для платників оскаржувати дії фіскальних органів у випадку недотримання цього строку.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments