Президент видав Указ щодо протидії контрабанді та корупції під час митного оформлення товарів

Президент України видав Указ щодо протидії контрабанді та корупції під час митного оформлення товарів.

Як йдеться у документі, з метою забезпечення реалізації права на підприємницьку діяльність, посилення ефективності протидії контрабанді та корупції під час митного оформлення товарів, що ввозяться на митну територію України, підвищення рівня довіри бізнесу до державних органів президент постановляє: забезпечити на Єдиному веб-порталі органів виконавчої влади:

- створення інформаційного ресурсу для забезпечення можливості добровільного та публічного декларування товарів значної кількості найменувань, які ввозяться на митну територію України однією партією;

- оприлюднення щомісячних звітів про результати реалізації відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 червня 2018 року № 479 експериментального проекту щодо створення умов для унеможливлення ухилення від сплати митних платежів;

- опрацювати питання щодо оприлюднення у форматі відкритих даних знеособленої інформації про митну вартість товарів, які переміщуються через митний кордон України, та забезпечення систематичного оновлення такої інформації;

- вжити в установленому порядку заходів, спрямованих на запровадження можливості обміну в режимі реального часу інформацією з відповідними інформаційними системами інших держав щодо митного оформлення товарів, які переміщуються через митний кордон України;

- вжити до 1 січня 2020 року заходів щодо забезпечення за допомогою засобів електронного зв’язку належної взаємодії між гарантами, що видають фінансові гарантії для забезпечення сплати митних платежів, та органами доходів і зборів відповідно до вимог Митного кодексу України.

За словами нардепа, члена Комітету з питань податкової та митної політики Тетяни Острікової, це важливий політичний сигнал, як доброчесному бізнесу, так і тим, хто причетний до схем.

"Це третій з відомих мені Указів Президентів України на цю тематику. Попередні 2 укази були в 2003 році. 

Для протидії схемам на митниці потрібна сильна митна служба, із визначеним законом статусом, з чіткою управлінською вертикаллю, з відновленими властиво митними функціями, належним соціальним захистом співробітників та їх відповідальністю.

Важливий крок - запровадження обміну в режимі реального часу інформацією з відповідними інформаційними системами інших держав щодо митного оформлення товарів. Проте, інформаційні системи самостійно інформацією не обмінюються. Обмін інформацією відбувається з компетентними органами іноземних держав. Чи є сьогодні з ким обмінюватись з нашого боку? Можу докладно пояснити, чому іноземні митні органи не поспішають здійснювати он-лайн обмін. З посиланням на відповідні регламенти ЄС. І тут в першу чергу потрібно ухвалити та реально впровадити в життя законопроект про спільний режим транзиту з 35 країнами, який передбачає спільну комп’ютеризовану систему та інфо про товари. Це можна зробити вже в четвер", - зазначає політик.

При цьому вона закликає Гаранта підтримати цю ініціативу (законопроект номер 9532) та нарікає, що це нікого не цікавить. Також політик впенена, що слід вести роботу з Китаєм та іншими країнами, з якими є міжнародні договори по митній співпраці, які з різних причин не виконуються.

"Зауважу, що крім імпорту в Митному кодексі України ще є й інші митні режими: переробка, митні склади, реекспорт і т.д. Там схем теж дуже багато. І треба це перекривати.

Та найбільше мені сподобалось доручення «доблесним» правоохоронцям «не лізти на митницю», окрім як на підставі доручень у кримінальних провадженнях. Це важливий сигнал, як власне цим органам, так і чесному бізнесу. Але ж велика частина цих «листів щастя» надсилається на митницю, щоб створити перешкоди в митному оформленні та заробити гроші, в рамках кримінальних проваджень або профільних законів. Тому тут потрібні системні законодавчі зміни. В першу чергу в закони про ОРД, про СБУ, в КПК тощо.

Одним словом, Указ справді важливий. Головне, щоб він не залишився лише дорученнями та деклараціями", - резюмує політик.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини: