Президент Асоціації платників податків України за прийняття нового Податкового кодексу

11 Березня 2016
Аа Аа

Президент Асоціації платників податків України (АППУ) Грігол Катамадзе в своєму інтерв’ю з UBR.ua пропонує оптимальне рішення щодо покращення системи оподаткування шляхом прийняття нового Податкового кодексу або зменшення в існуючому на сьогодні Кодексі кількості податків та ставок.

«Ми, як одна із найбільших Асоціацій в Україні, виступаємо за активну лібералізацію податкового законодавства. Зміни у податковому законодавстві призвели до зменшення тиску на заробітну плату, але дане зменшення, яке складає близько 42 %, не зможе забезпечити бажаного ефекту, тобто вивести зарплати з "тіні"», – зазначив Президент АППУ.

Грігол Катамадзе рекомендує перейняти досвід Грузії та внести до Конституції України норму, згідно з якою зміна чи збільшення ставок податків буде можливе тільки після обговорення та схвалення на референдумі, а також запропонував ввести мораторій на зміну податкового законодавства мінімум на три роки.

За словами Президента АППУ, актуальним питанням, що цікавить бізнес, є електронне адміністрування ПДВ з точки зору депонування коштів на спецрахунках, які вилучаються з  оборотних коштів. «З одного боку доволі повільно здійснюється відшкодування ПДВ, а з іншого боку – депонуються кошти на електронних спецрахунках, що відволікає у бізнесу кошти», – прокоментував Президент АППУ.

Також грузинський дипломат не обійшов питання, яке стосується оподаткування сільгоспвиробників. Грігол Катамадзе вважає, що необхідно якомога швидше врегулювати це питання та посприяти сільгоспвиробникам, адже сьогодні іноземні інвестори зацікавлені в цій галузі. «Одна із найбільших світових компаній – «Cargill» вирішила інвестувати в українську економіку мільйони задля будівництва зернового терміналу. Але, попри зацікавленість іноземними інвесторами, не треба забувати, що основним інвестором своєї економіки є саме український інвестор», – додав Грігол Катамадзе.

Фото: Александр Чекменёв (Focus.ua)

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини: