Прем’єр висловив сподівання, що прийняття змін до Податкового кодексу України стане причиною економічного зростання, розвитку держави та створення нових робочих місць

10 Грудня 2015 #Податкова реформа
Аа Аа

9 грудня на засіданні Уряду Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк наголосив на змінах до проекту нового Податкового кодексу, повідомляє «Дебет –Кредит».

Прем’єр висловив сподівання, що прийняття змін до Податкового кодексу України стане причиною економічного зростання, розвитку держави та створення нових робочих місць.

Також він зазначив, що робота над проектом була складною, але компромісу вдалось досягти. Ставки податків зміняться вже з 1 січня, проте сам проект набуде чинності з другого кварталу наступного року. «В українського бізнесу буде три місяці на те, щоби детально вивчити Податковий кодекс. Якщо треба буде внести необхідні зміни, у нас для цього буде цілий квартал. З одного боку, це дає можливість зменшити ставки податків одразу з 1 січня. З іншого – дає змогу для українського бізнесу, для Уряду та членів Парламенту протягом трьох місяців ретельно ще раз опрацювати цей законопроект і ввести його в дію з другого кварталу 2016 року», – додав Арсеній Яценюк.

Прем’єр вважає обов’язком влади зробити податкову систему більш прозорою та злагодженою. «Щомісяця у нас іде додаткове перевиконання доходів від податку на додану вартість від 2 до 3 мільярдів гривень, які раніше просто розкрадалися через схеми» розповів про успіхи Арсеній Яценюк. Водночас, Глава Уряду не звернув увагу на можливі причини такого перевиконання. А пояснити його доволі легко, адже в Податковому кодексі України віднедавна існує норма пункту 200-1.8 статті 200-1, яка передбачає, що після анулювання реєстрації платника податку залишок коштів на його рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість перераховується до бюджету, а такий рахунок закривається. Причому таке перерахування здійснюється автоматично, навіть у разі, якщо платник податків у судовому або адміністративному порядку намагається оскаржити відповідне рішення. Навіть якщо в подальшому буде прийняте рішення на користь саме такого платника, кошти йому повернуться не автоматично, а лише в межах процедури повернення надміру сплачених податкових зобов’язань. Протягом всього цього часу держава безперешкодно користується вказаними коштами платника податку. Про статистику анулювання реєстрації платників податку на додану вартість, в свою чергу, наразі не говорить ні Державна фіскальна служба, ні Прем’єр-міністр.

Чи буде продовжуватись таке «поповнення бюджету» і чи не прийдуть на зміну старим корупційним схемам нові, які чергові випробування чекають на підприємців зі змінами до Податкового кодексу – відповідь на такі питання цікавлять платників податку більш за все.

Щодо того, чи призведе податкова реформа до покращення економічної ситуації у країні див. статтю експерта Taxlink  Д. Гетманцева «Налоговая реформа. Панацея или профанация?»

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments