Правова позиція захисту «Савік Шустер Студія»

29 Квітня 2016
Аа Аа

Враховуючи інтерес громадськості до гучної справи «Савік Шустер Студія», адвокат Савіка Шустера, керуючий партнер Міжнародного правового центру EUCON Ярослав Романчук поділився з TaxLink інформацією щодо правової позиції захисту.

 

Нижче наводимо текст цієї позиції:

«25 квітня 2016 року Київським центром зайнятості був виданий наказ щодо анулювання дозволу на працю в Україні Савіку Шустеру. Підставою для такого скасування став лист Державної фіскальної служби України щодо того, що проти нього особисто відкрито кримінальне провадження.

Рішення щодо скасування наказу є нікчемним тому, що при подачі документів на продовження дозволу на працю, який був виданий 31.03.2016 року, Студія надала офіційну довідку, видану МВС України щодо відсутності по відношенню до Савіка Шустера кримінальних проваджень, де б він проходив в якості підозрюваного, та відсутності судимостей.

Кримінальне провадження, яке ведеться Слідчим  управлінням ГУ ДФС у м. Києві, порушене по факту і процесуальний статус Савіка Шустера на сьогоднішній день визначений як свідок», – зазначив Ярослав Романчук.

Виходячи із вищезазначених доказів, адвокат Савіка Шустера наголошує на тому, що рішення, яке ґрунтувалося на неправдивій інформації повинно бути скасовано.

Щодо договору фінансового кредиту, який був укладений у 2008 році між резидентом Кіпру і Савіком Шустером, громадянином Канади:

«Даний кредитний договір не реєструвався в НБУ. Дійсний на сьогоднішній день, він не припинений і термін позовної давності застосовуватися не може, прощення боргу кредитором також не було», – зауважив Ярослав Романчук та навів наступні дані:

  • Цільове призначення цих кредитних коштів – придбання будинку в Італії. 
  • Правовідносини між двома суб'єктами відбувалися за межами території України.
  • Кошти на придбання будинку надходили на рахунок Савіка в Італії, гроші в Україну не заходили.
  • Податкова перевірка з цього питання не проводилася.
  • Податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб не нараховувалися, так як об'єкт оподаткування не виникав.
  • Кримінальне провадження за цим фактом відкрито на підставі заяви народного депутата України.
  • Процесуальний статус Савіка Шустера в цьому кримінальному провадженні значиться як свідок, підозру про злочин йому ніхто не пред'являв.
  • Притягнення особи до кримінальної відповідальності, як стадії кримінального переслідування, починається з моменту пред'явлення особі обвинувачення у вчиненні злочину.
  • На сьогоднішній день це правовідносини між резидентом Кіпру і Савіком Шустером, громадянином Канади, які ніяк не пов'язані з державою Україна».

Ярослав Романчук,
адвокат Савіка Шустера,
керуючий партнер
Міжнародного правового центру EUCON

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments