Право на формування податкового кредиту за чеком на суму, більшу ніж 200 гривень

30 Червня 2016
Аа Аа

У загальнодоступному інформаційному ресурсі «ЗІР» (категорія 101.14) було надано роз’яснення щодо порядку відображення у податковій звітності з ПДВ касового чеку, в якому загальна сума отриманих товарів перевищує 200 гривень (без урахування ПДВ), у разі відсутності податкової накладної.

Зокрема, контролюючим органом було зазначено, що оскільки платник податку, у разі відсутності податкової накладної, не має права віднести до складу податкового кредиту ні всю суму ПДВ, ні її частину, вказану у касовому чеку, в якому загальна сума отриманих товарів/послуг перевищує 200 гривень, то, відповідно, такий чек у розділі ІІ податкової декларації з ПДВ не відображається.

Такого висновку контролюючі органи дійшли на підставі пункту 198.6 статті 198 та підпункту «б» пункту 201.11 статті 201 ПК України.

Нагадуємо, що згідно з пунктом 198.6 статті 198 ПК України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) податковими накладними чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 ПК України.

Отже, платник ПДВ має право на формування податкового кредиту по сумам сплаченого ПДВ, відображених у:

1) податковій накладній, зареєстрованій в ЄРПН;

2) митній декларації;

3) документах, передбачених пунктом 201.11 статті 201 ПК України, до яких, зокрема, належать касові чеки, які містять суму отриманих товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального номера та податкового номера постачальника). При цьому, з метою такого нарахування, загальна сума отриманих товарів/послуг не може перевищувати 200 гривень за день (без урахування податку). 

Із формулювання вищезазначеної норми підпункту «б» пункту 201.11 статті 201 ПК України можна дійти висновку, що право на відображення податкового кредиту за чеком залежить від наявності на ньому відповідних реквізитів: фіскальний номер та податковий номер постачальника. Обмеження в 200 гривень стосується не суми чеку, а суми, яку можна зарахувати до податкового кредиту за цим чеком (чеками) за день без зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної (40 гривень).

Відтак, висновок контролюючих органів, на нашу думку, є неправильним, а тому податковий кредит по вищезазначеним чекам повинен зазначатись у розділі ІІ податкової декларації з ПДВ на загальних підставах, у розмірі, встановленому підпунктом «б» пункту 201.11 статті 201 ПК України.

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments