Працюючі пенсіонери – що із оподаткуванням пенсії?

Аа Аа

Нагадаємо, що з 2016 року підпунктом 164.2.19 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України визначено, що базою оподаткування ПДФО є сума пенсії, що перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму, тобто 13 780 грн (станом на 2016 рік). Ставка податку становить 18 %.

До 1 липня 2016 року не оподатковувались пенсії, розмір яких не перевищував трьох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, тобто 4 134 грн (станом на 2016), а ставка оподаткування була менша – 15 %.

Міністр соціальної політики Андрій Рева зазначив: «Дане положення поширюються лише на непрацюючих пенсіонерів. Для працюючих пенсіонерів, пенсія яких є нижчою 10 розмірів прожиткового мінімуму, поки що все залишилось без змін».

Вважаємо, що дана теза є спірною, адже ПК України не встановлює розмежування оподаткування пенсії залежно від того, працює пенсіонер чи ні. Можливо міністр соціальної політики мав на увазі дохід у вигляді заробітної плати пенсіонерів, що оподатковується на загальних підставах, а не пенсії таких пенсіонерів.

За матеріалами mlsp.gov.ua

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments