"Постанова про тестування митників на предмет їх кваліфікації та благонадійності є незаконною", - Т. Острікова

01 Жовтня 2020
Аа Аа

Як повідомляв TaxLink, учора Уряд ухвалив постанову про тестування митників на кваліфікацію та благонадійність. Утім, на думку нардепа Тетяни Острікової, згадана постанова суперечить чинному законодавству. Про це вона пише на своїй сторінці у мережі Фейсбук.

"Пам’ятаєте переатестацію прокурорів, яка проводилась в 2019-2020 роках? Так от, це щось подібне, тільки абсолютне незаконне. Відповідально стверджую, що ухвалена сьогодні постанова про тестування митників на предмет їх кваліфікації та благонадійності є незаконною та суперечить вимогам чинного Закону України «Про державну службу». Які це потягне наслідки? Всі неугодні або й неблагонадійні, хто не пройде цю «експериментальну» перевірку і буде звільнений, зможе поновитися через суд та ще й стягне з бюджету відшкодування за вимушений прогул", - впевнена нардеп.

Як фаховий юрист пані Острікова стверджує, що проведення такого експерименту без внесення змін до закону «Про державну службу» є протиправним.

"І все це сумно, бо чергова ідея про підвищення кваліфікації буде дискредитована та не призведе до реального кадрового оновлення митниці. Результатом будуть лише численні судові позови від митників. Як юрист та представник бізнесу, виступаю категорично «за» реалізацію всіх можливих заходів щодо кадрового оновлення митниці та залучення до роботи в митних органах фахових, професійних та порядних людей. Але тільки в законний спосіб та на законних підставах, а не у вигляді дуже сумнівного з точки зору законодавства способу. Способу, який має тимчасовий характер та буде мати невтішні для держави наслідки у вигляді судових позовів та прогнозованих з високою долею вірогідності рішень не на користь держави", - йдеться у повідомленні.

Далі пані Острікова робить детальний «розбір польотів» для Уряду та Мінфіну.

1. Порядок доступу громадян до державної служби, умови вступу на державну службу, порядок проходження державної служби та порядок припинення державної служби визначені на рівні законів України. При цьому, повноваження Кабінету Міністрів України щодо регулювання окремих аспектів доступу громадян до державної служби, проходження та припинення державної служби визначено на рівні закону. Всупереч цим нормам, в постанові Кабінету Міністрів України запроваджено не непередбачені законом «додаткові» умови для доступу громадян до державної служби, умов вступу на державну службу, умов проходження державної служби та умов припинення державної служби у вигляді такого «експериментального тестування»;

2. Більше того, чинними законами України Кабінету Міністрів не надано повноважень щодо затвердження порядків реалізації таких додаткових умов у вигляді «експериментального тестування» та НЕ визначено право та повноваження Кабінету Міністрів затверджувати якісь додаткові умови доступу громадян до державної служби, умов вступу на державну службу, проходження державної служби та припинення державної служби, в тому числі – тимчасового та експериментального характеру.

Отже, ухвалення Кабінетом Міністрів України рішення щодо запровадження не визначених на рівні закону додаткових умов для доступу громадян до державної служби, умови вступу на державну службу, порядок проходження державної служби та порядок припинення державної служби у вигляді «експериментального проекту» є прямим порушенням законів України, якими на даний час на рівні законів регулюється сфера державної служби, а також порушенням встановленої на рівні законів України компетенції та повноважень Кабінету Міністрів України.

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Подання ліквідаційного Звіту про використання доходів неприбутковою організацією, - ДПС інформує

19 Жовтня 2020

Чи може ФОП надати запит на отримання довідки про доходи через електронні сервіси ДПС України ?

19 Жовтня 2020

Як отримати довідку про відсутність заборгованості в електронному вигляді для участі у тендері?

19 Жовтня 2020

Який порядок переходу на спрощену систему оподаткування для платників єдиного податку 1-3-ї груп?

19 Жовтня 2020

Як отримати витяг про стан розрахунків платників з бюджетом та фондами соціального та пенсійного забезпечення?

19 Жовтня 2020

Проведення розрахункових операцій в режимі офлайн: юридичні нюанси

19 Жовтня 2020

Закон № 466: формування податкового кредиту на підставі тимчасової митної декларації

19 Жовтня 2020

Неприбуткова організація продає товари (основні засоби): коли сплачується податок на прибуток?

19 Жовтня 2020