Постачання вживаних легкових автомобілів

21 Березня 2016
Аа Аа

У Листі № 2234/6/99-99-19-03-02-15 від 03.02.2016 року Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України)  надала роз’яснення щодо оподаткування ПДВ операцій з постачання вживаних легкових автомобілів.

ДФС України, зокрема, було зазначено наступне:

  1. легковий автомобіль вважається вживаними транспортним засобом, якщо він:
  • був у користуванні не менше 1 року (незалежно від наявного пробігу) або
  • реєструється в Україні відповідно до законодавства не вперше та при цьому має загальний наземний пробіг більше 6000 кілометрів (незалежно від терміну користування до 1 року або більше 1 року);

2) однорідними вживаними товарами є легкові автомобілі, які були у користуванні не менше року та мають ознаки однорідності, визначені підпунктом 14.1.131 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі – ПК України). При чому, не можна вважати однорідними товарами два легкових автомобілі однієї торгової марки, однієї моделі, але які виготовлені у різних роках.

Також ДФС України надала роз’яснення щодо визначення бази ПДВ при здійсненні операцій з такими транспортними засобами, яка встановлена пунктом 189.3 статті 189 ПК України.

Так, відповідно до положення цієї норми, базою оподаткування ПДВ для платника ПДВ при реалізації однорідних вживаних транспортних засобів фізичним чи юридичним особам, придбаних у фізичних осіб, не зареєстрованих як платники податку, буде позитивна різниця між ціною продажу транспортних засобів платником ПДВ та ціною придбання таких транспортних засобів платником ПДВ у фізичних осіб.

Правила для визначення ціни продажу такого транспортного засобу залежать від того, чи є наступний покупець платником ПДВ. Якщо автомобіль продається фізичній особі, яка не є платником ПДВ, ціна продажу в цілях оподаткування визначається не нижче його оціночної вартості, розрахованої суб'єктом оціночної діяльності, уповноваженим здійснювати оцінку відповідно до закону. При реалізації платником ПДВ однорідних вживаних транспортних засобів іншому платнику ПДВ, ціна продажу таких транспортних засобів визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості, але не нижче звичайних цін.

Крім того, на думку ДФС України, якщо в місці отримання товарів розрахунки у готівковій формі не здійснюються, а проводяться виключно в безготівковій формі через каси банківських установ (без застосування платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо), то у такому випадку реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) не застосовуються. Водночас у інших випадках застосування РРО при здійсненні розрахункових операцій є обов’язковим.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments