Посилки з-за кордону вартістю до 300 євро не оподатковуватимуть

19 Червня 2017 (0) #Митниця
Аа Аа

Парламенту запропонували підвищити вартість товарів (за винятком підакцизних), що переміщуються у міжнародних поштових та експрес-відправленнях та які не є об’єктом оподаткування митними платежами.

Цю суму, яка наразі становить 150 євро, пропонують підвищити до 300 євро.

Відповідний законопроект № 6584 у ВР зареєстрували 13 червня. Свою ініціативу депутати пояснюють створенням умов для розширення доступу українців до закордонного ринку товарів та забезпечення українських споживачів якісними товарами за меншою ціною.

Більше жодних змін, окрім вартості товарів, депутати до МК України вносити не пропонують.

Нагадуємо, мова йде про товари, що переміщуються (пересилаються) на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях, на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях.

Такі товари підлягають усному декларуванню на підставі товаросупровідних документів та не є об’єктами оподаткування митними платежами.

Зауважте, зміни вносяться і до ст. 374 МК України, відповідно до якої письмовому декларуванню підлягають товари, що переміщуються у міжнародних поштових, міжнародних експрес-відправленнях, несупроводжуваному багажі, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 150 євро, але не перевищує еквівалент 10 000 євро, та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 % та ПДВ за ставкою, встановленою ПК України. У разі погодження законопроекту № 6584 нижня межа – 150 євро – відповідно буде піднята до 300 євро.

Попередня стаття Наступна стаття