Посилення партнерства між українською та грузинською митницями у правоохоронній сфері

13 Листопада 2017 (0) #Грузія #митниця
Аа Аа

В. о. Голови ДФС Мирослав Продан зустрівся з першим заступником Міністра фінансів, Генеральним директором Служби доходів Грузії Гіоргі Табуашвілі напередодні засідання Керівного комітету з реалізації Проекту зі сприяння торгівлі і транспортуванню ГУАМ в державах-членах, що 13-14 листопада проходить у м. Боржомі.

Обговорювалося посилення взаємодії у правоохоронній сфері та налагодження обміну інформацією про товари та транспорті засоби, які перетинають державний кордон України та Грузії. Однією зі складових партнерства передбачена спільна робота українських та грузинських митників у рамках Програми з контролю за контейнерами, що реалізується Управлінням ООН з наркотиків і злочинності, учасником якої є Грузія, а Україна перебуває на завершальному етапі узгодження меморандуму про участь у цій програмі.

Заплановано налагодження обміну попередньою інформацією про товари та транспортні засоби, які перетинають державний кордон країн на базі існуючих угод в рамках ГУАМ.

Під час зустрічі високопосадовців також обговорювалися заходи щодо приєднання України та Грузії до пан-Євро-Середземноморської Конвенції щодо преференційних правил походження (Пан-Євро-Мед), законопроект щодо ратифікації якої 10 листопада було ухвалено Верховною Радою України. Після приєднання країн до цієї Конвенції мають відбутися двосторонні переговори щодо застосування преференційних правил походження товарів Конвенції.

Окрім того, планується інтенсифікація обміну досвідом між українськими та грузинськими митниками на базі Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС у місті Хмельницький.

Попередня стаття Наступна стаття