Посадовці ДФС України та Київської митниці підозрюються в отриманні неправомірної вигоди шляхом задіяння злочинних схем

Латвійські контролюючі органи та Національне антикорупційне бюро України (далі – НАБУ) проведуть розслідування з питань переміщення посадовими особами податкових та митних органів неправомірно одержаних коштів в офшори. Про це повідомляють «Наші Гроші», спираючись на ухвалу Солом’янського районного суду міста Києва від 15 серпня 2016 року.

На початку серпня детектив НАБУ звернувся до суду із проханням задовольнити клопотання у наданні документів по банківських рахунках компаній «Iris Assets Limited» і «Abital LP» (засновником/учасником яких є белізький офшор «B2B Consultants LTD») з метою з'ясування джерел отримання коштів цими компаніями та призначень отриманих платежів.

НАБУ прагне отримати документи з метою підтвердження чи спростування інформації про те, що посадові особи ДФС України є фактичними власниками вищезазначених компаній та разом зі службовими особами Київської митниці є кінцевими вигодонабувачами, а також встановити напрямок використання коштів на рахунках цих компаній.

В рамках проведення розслідування НАБУ звернулось до контролюючих органів Латвії за міжнародною правовою допомогою, щоб отримати доступ до документів, що перебувають у володінні банківських установ Латвійської республіки (Baltic International Bank) та містять банківську таємницю щодо компаній «Iris Assets Limited» і «Abital LP».

Детектив НАБУ повідомив суду, що посадові особи ДФС України і Київської митниці причетні до злочинних схем, за допомогою яких останні отримали неправомірну вигоду. За даними детектива, ці схеми полягають у тому, що при митному оформленні товарів заміняються документи на товар з подальшою заміною самого товару на дешеву підробку, що призводить до значного заниженням митної вартості товару та до недостовірного декларування.

«Посадові особи ДФС України та Київської митниці ДФС України отримують неправомірну вигоду від суб`єктів зовнішньоекономічної діяльності – імпортерів за здійснення в інтересах останніх неналежного митного контролю товарів, що імпортуються, з метою сприяння таким суб`єктам господарювання-імпортерам у розмитненні ввезених на митну територію України товарів за ставками ввізного мита, нижчими від встановлених Митним кодексом України та Законом України «Про Митний тариф України», – зазначається в ухвалі суду.

Ухвалою суду клопотання детектива було задоволено, а латвійським компетентним органам було надано дозвіл на отримання тимчасового доступу до завірених копій документів банківських установ «Baltic International Bank». Органи вивчатимуть, чи справді неправомірна вигода перераховувалась посадовцям ДФС України.

Варто зазначити, що за наполяганням Центру протидії корупції прокуратурою міста Києва було зареєстровано кримінальне провадження № 42016100000000329 («справа Насірова»). За цією справою, голова ДФС України Роман Насіров не вніс дані в декларацію за 2014 рік про 2 лондонські квартири і компанію «Altis ltd», яка знаходиться у володінні дружини очільника податкової. За словами Романа Насірова, ці 2 квартири не є його власністю, адже офіційно його права на цю нерухомість були тимчасовими.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments