Порядок заповнення додатків до податкової декларації з ПДВ, - ДФС інформує

Державна фіскальна служба в індивідуальній податковій консультації від 06.08.2019 р. N 3674/6/99-99-12-02-01-15/ІПК надала роз’яснення щодо заповнення додатка 2 та додатка 3 до податкової декларації з ПДВ та щодо зменшення суми податкового зобов’язання з ПДВ поточного звітного (податкового) періоду за рахунок сум податкового кредиту (найдавніші чи найновіші) при їх заповненні.

Форма та порядок заповнення і подання зазначених додатків затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 р. N 21, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 р. за N 159/28289 (далі - Порядок N 21).

При цьому Кодексом та вказаним порядком не встановлено особливостей та хронології відображення від’ємного значення податку на додану вартість звітного (податкового) періоду в Додатку 2 (Д2) та Додатку 3 (Д3) до податкової декларації з податку на додану вартість.

Такі дані відображаються в Додатку 2 (Д2) до декларації з податку на додану вартість. При заповненні як Додатка 2 (Д2), так і таблиці 2 Додатка 3 (Д3) доцільно застосовувати принцип хронології формування від’ємного значення, згідно з яким податкові зобов’язання поточного (звітного) періоду зменшуються на суму податкового кредиту у хронологічному порядку його виникнення - від найдавнішого до найновішого.

З огляду на це у графі 2 таблиці 2 Додатка 3 (Д3) рекомендується вказувати індивідуальний податковий номер контрагента, за рахунок якого виникла сума від’ємного значення, виходячи з хронології її виникнення, починаючи зі звітного періоду, який є найближчим до дати подання декларації (найновіший звітний період), та закінчуючи найбільш давнім звітним періодом. Тобто спочатку доцільно відображати "найновішу" щодо звітного періоду подання декларації з податку на додану вартість суму від’ємного значення ПДВ.

Доцільність застосовування саме такого принципу була запропонована платникам податку листом ДФС від 22.07.2016 р. N 24830/7/99-99-15-03-02-17 "Про внесення змін до форми податкової декларації з податку на додану вартість".

Разом з тим, зважаючи на те, що Кодексом та Порядком N 21 не визначено особливостей відображення від’ємного значення податку на додану вартість звітного (податкового) періоду в Додатку 2 (Д2) та Додатку 3 (Д3), а також те, що у вищезазначеному листі ДФС наведено рекомендації щодо особливостей такого відображення, товариство має право самостійно визначати при заповненні як Додатка 2 (Д2), так і таблиці 2 Додатка 3 (Д3) до податкової декларації з податку на додану вартість послідовність відображення від’ємного значення податку на додану вартість звітного (податкового) періоду та суми бюджетного відшкодування в розрізі періодів виникнення таких сум та послідовність погашення за рахунок такого від’ємного значення податкових зобов’язань відповідного звітного періоду.

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments