Порядок обліку платників ЄСВ та Положення про реєстр страхувальників змінюються

08 Квітня 2016
Аа Аа

Як відомо, з 1 січня 2016 року суттєвих змін зазнали норми, що стосувалися єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. У зв’язку з цим, Міністерство фінансів України приводить у відповідність до норм чинного законодавства норми Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників. Такі зміни набудуть чинності з 15 квітня 2016 року (з моменту офіційного опублікування в «Офіційному віснику України» тексту Наказу Мінфіну від 03.03.2016 року № 308).

Перш за все, платникам ЄСВ необхідно звернути увагу на те, що у разі припинення юридичних осіб і проведення державної реєстрації такого припинення, державні реєстратори направлятимуть до контролюючих органів запити для отримання відомостей про наявність/відсутність заборгованості з ЄСВ, а контролюючі органи, в свою чергу, надаватимуть такі відомості за формою 11-ЄСВ (додаток 3). У тому випадку, коли до завершення строку, визначеного для заявлення кредиторами своїх вимог, на запит державного реєстратора контролюючий орган надав відомості про те, що заборгованість зі сплати ЄСВ відсутня та якщо заборгованість зі сплати ЄСВ виникла до проведення державної реєстрації припинення юридичної особи, контролюючий орган формує та передає до державного реєстру відомості про наявність відповідної заборгованості. У разі ж погашення заборгованості платником ЄСВ, контролюючий орган подає відомості про відсутність відповідної заборгованості зі сплати ЄСВ.

Окрім того, у новій редакції викладено додаток 2 «Повідомлення про взяття на облік платника єдиного внеску (Форма № 2-ЄСВ та додаток 3 «Відомості про відсутність (наявність) заборгованості  зі сплати єдиного внеску (Форма №11-ЄСВ)».

Разом з тим, відповідні положення та додатки, за якими контролюючі органи направляли до Єдиного державного реєстру повідомлення про наявність боргу зі сплати ЄСВ та про неможливість процедури державної реєстрації припинення юридичної особи (тобто, Форма № 5-ЄСВ), повідомлення про відкликання заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи (Форма № 6-ЄСВ), а також положення та додатки, згідно з якими контролюючі органи направляли платникам ЄСВ довідку про відсутність заборгованості зі сплати ЄСВ (Форма № 3-ЄСВ) або рішення про відмову у видачі довідки про відсутність заборгованості зі сплати ЄСВ (Форма № 4-ЄСВ) було виключено.

Юрист-аналітик Taxlink

Анна ГОЛОВАЦЬКА

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments