Помилково складена ПН в обліку та декларації не відображається

16 Червня 2017 (0)
Аа Аа

Платник податку не відображає у податковому обліку та в податковій декларації з ПДВ помилково складену на нього податкову накладну та розрахунок коригування до неї.

Як пояснили у ГУ ДФС у Тернопільській області, відповідно до п. 201.10 ПК України для покупця товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, є податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН  платником податку, який здійснює операції з постачання.

Якщо у ЄРПН було зареєстровано ПН з невірним індивідуальним податковим номером (далі – ІПН), то платник податку – продавець з метою виправлення помилки може скласти розрахунок коригування до помилково складеної ПН. Відповідний розрахунок підлягає реєстрації в ЄРПН покупцем (отримувачем) товарів/послуг з дотриманням термінів реєстрації в ЄРПН, визначених п. 201.10 ПК України (протягом 365 календарних днів з дати складання), який також має скласти нову податкову накладну з правильним ІПН.

Водночас, нагадують податківці, платники податків для цілей оподаткування зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Формування показників звітності на підставі інших даних забороняється. Дані у податковій звітності відповідно до вимог Порядку заповнення і подання звітності з ПДВ (наказ Мінфіну від 28.01.2016 № 21) мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника.

«Оскільки у платника податку, на якого складено помилково податкову накладну, відсутній факт придбання товарів/послуг, - роблять висновок фіскали, - то відповідно відсутні підстави для формування податкового кредиту за такою накладною». А отже, платник податку у своєму податковому обліку та в податковій декларації з ПДВ не відображає помилково складену на нього ПН та розрахунок коригування до неї.

Попередня стаття Наступна стаття