Показник ΣПеревищ: як формується?

Аа Аа

ДФС України у своїй індивідуальній податковій консультації від 05.12.2017 № 2826/6/99-99-15-03-02-15/ІПК надала чергове роз’яснення щодо порядку формування показника ΣПеревищ для обчислення реєстраційної суми платника ПДВ за пунктом 200-1.3 статті 200-1 Податкового кодексу України (далі – ПК України).

Зокрема, фіскальним органом було зазначено, що відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 ПК України показник ΣПеревищ відображає загальну суму перевищення задекларованих податкових зобов'язань з ПДВ, починаючи з податкової звітності поданої за липень 2015 року, над сумою ПДВ, зазначеною у зареєстрованих податкових накладних та розрахунках коригування, складених з 01.07.2015.  

Такий показник формується у системі автоматично та щоразу при поданні декларації з ПДВ уточнюючого розрахунку та/або реєстрації в ЄРПН податкової накладної/розрахунку коригування на дату такого подання та/або реєстрації здійснюється відповідний його перерахунок показника.

Отримане при перерахунку позитивне значення вищезазначеного показника ΣПеревищ відповідно зменшує реєстраційний ліміт платника.

Зі свого боку контролюючий орган звернув увагу, що податкові зобов’язання, зазначені у податкових накладних та розрахунках коригування, якими збільшується сума компенсації, підлягають відображенню у податковій звітності з ПДВ того податкового періоду, у якому такі податкові накладні/розрахунки коригування були складені, незалежно від дати їх реєстрації у ЄРПН.

Водночас при складанні розрахунку коригування на зменшення суми компенсації контролюючим органом було зазначено, що платник зменшує податкові зобов’язання з ПДВ у податковій декларації з ПДВ того звітного (податкового) періоду, в якому такий розрахунок коригування було складено, але якщо він зареєстрований з порушенням встановлених термінів реєстрації – то у періоді реєстрації такого розрахунку коригування в ЄРПН.

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments