Показник ΣПеревищ: як формується?

Аа Аа

ДФС України у своїй індивідуальній податковій консультації від 05.12.2017 № 2826/6/99-99-15-03-02-15/ІПК надала чергове роз’яснення щодо порядку формування показника ΣПеревищ для обчислення реєстраційної суми платника ПДВ за пунктом 200-1.3 статті 200-1 Податкового кодексу України (далі – ПК України).

Зокрема, фіскальним органом було зазначено, що відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 ПК України показник ΣПеревищ відображає загальну суму перевищення задекларованих податкових зобов'язань з ПДВ, починаючи з податкової звітності поданої за липень 2015 року, над сумою ПДВ, зазначеною у зареєстрованих податкових накладних та розрахунках коригування, складених з 01.07.2015.  

Такий показник формується у системі автоматично та щоразу при поданні декларації з ПДВ уточнюючого розрахунку та/або реєстрації в ЄРПН податкової накладної/розрахунку коригування на дату такого подання та/або реєстрації здійснюється відповідний його перерахунок показника.

Отримане при перерахунку позитивне значення вищезазначеного показника ΣПеревищ відповідно зменшує реєстраційний ліміт платника.

Зі свого боку контролюючий орган звернув увагу, що податкові зобов’язання, зазначені у податкових накладних та розрахунках коригування, якими збільшується сума компенсації, підлягають відображенню у податковій звітності з ПДВ того податкового періоду, у якому такі податкові накладні/розрахунки коригування були складені, незалежно від дати їх реєстрації у ЄРПН.

Водночас при складанні розрахунку коригування на зменшення суми компенсації контролюючим органом було зазначено, що платник зменшує податкові зобов’язання з ПДВ у податковій декларації з ПДВ того звітного (податкового) періоду, в якому такий розрахунок коригування було складено, але якщо він зареєстрований з порушенням встановлених термінів реєстрації – то у періоді реєстрації такого розрахунку коригування в ЄРПН.

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Підприємство планує здійснювати експортні операції: чи реєструватися суб’єктом ЗЕД?

21 Березня 2019

Як нарахувати пеню на занижену суму податкового зобов’язання при самостійному виправленні помилок, якщо з платежу є переплата?

21 Березня 2019

Платник податку на прибуток отримав поворотну фінансову допомогу: як це вплине на податковий облік?

21 Березня 2019

Фізособа протягом звітного року продала один автомобіль: чи подається декларація про майновий стан і доходи?

21 Березня 2019

Юрособа – платник ЄП отримав дохід, що перевищує 5 млн грн: який порядок оподаткування?

21 Березня 2019

Діяльність підприємця не внесена в Реєстр платників єдиного податку: які наслідки за її здійснення?

21 Березня 2019

Які документи необхідні особі, яка переобладнала авто та використовує біопаливо для отримання податкової знижки?

21 Березня 2019

Платник податку на прибуток надає поворотну фінансову допомогу: особливості оподаткування

21 Березня 2019