Податківці достроково розривають договори з добровільними платниками ЄСВ

24 Лютого 2016
Аа Аа

Як відомо, з 1 січня 2016 року перелік осіб, які мають право на добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування було значно скорочено. Тепер, згідно з новою редакцією Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» таке право залишилося лише за членами фермерських господарств та особистих селянських господарств, а також за особами, які досягли 16-річного віку і не перебувають у трудових відносинах.

У зв'язку з цим, Державна фіскальна служба України листом від 17.02.2016 року №5556/7/99-99-17-03-01-17 надала роз'яснення, що стосуються добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування .

Згідно з позицією, що викладена у вищезазначеному листі, податківці достроково в односторонньому порядку розривають договори про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування з фізичними особами – підприємцями «у зв’язку із виникненням обставин, що не відповідають визначеним  Законом № 2464 вимогам до осіб, які мають право брати добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування».

Разом з тим, важливо відмітити, що «дострокове розірвання Договору у зазначеному випадку не є підставою вважати Договір таким, умови якого не виконано. У подальшому така особа, у разі бажання, матиме право на укладення Договору, якщо буде належати до кола платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску».

Дійсно, враховуючи той факт, що з початку 2016 року фізичні особи – підприємці не можуть бути добровільними платниками ЄСВ, вважаємо, що дії контролюючих органів у частині розірвання договорів є правомірними.

 

Повний текст листа http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/ediniy-vnesok-na-zagalnoobovyazkove-/listi/66713.html

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments