Податковий кодекс планується поповнити новою категорією платників податків

01 Вересня 2015
Аа Аа

Незважаючи на податкову реформу, однією із головних особливостей якої є зменшення тиску на платників податків, законопроектом № 2508а про внесення зміни до Податкового кодексу України (щодо приватних виконавців), ініційованим Президентом, у ПК планується внести норми, що регулюватимуть адміністрування оподаткування приватних виконавців.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що впровадження таких змін створить умови для здійснення приватними виконавцями своєї професійної діяльності. Чинне законодавство не містить норм щодо оподаткування такої категорії осіб.

Після оприлюднення законопроекту актуальним стало питання, чи поширюються зазначені зміни на фрілансерів. Очевидно, зі змісту законопроекту випливає, що ні, адже приватний виконавець –це громадянин України, який уповноважений державою здійснювати діяльність із примусового виконання рішень у порядку, установленому законом в той час як фрілансер – особа, що виконує певні види робіт без укладення довгострокового трудового договору і не уповноважена державою на примусове виконання рішень органів державної влади і судових органів.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments