Податковий кредит: операції з ввезення необоротних активів на митну територію України

Державна фіскальна служба України в індивідуальній податковій консультації від 16.08.2019 р. N 3834/6/99-99-15-03-02-15/ІПК надала відповідь на питання щодо можливості врахування сум податку на додану вартість, сплачених за операціями із ввезення на митну територію України необоротних активів за договорами оперативного або фінансового лізингу, при розрахунку суми бюджетного відшкодування ПДВ.

Згідно з підпунктом «г» пункту 198.1 статті 198 Кодексу до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані, зокрема у разі здійснення операцій з ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.

Документом, що посвідчує право на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту в даному випадку є митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку (пункт 201.12 статті 201 Кодексу).

Сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов’язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду (пункт 200.1 статті 200 Кодексу).

Отже, платник податків при розрахунку суми бюджетного відшкодування ПДВ має право врахувати суму ПДВ, яка була ним сплачена за операціями із ввезення на митну територію України необоротних активів за договорами оперативного або фінансового лізингу.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments