Податковий комітет ВР внесе новий законопроект про оподаткування доходів від азартних ігор та лотерей

Сьогодні відбулося засідання Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики. Результатами засідання поділився Голова Комітету Данило Гетманцев у своєму телеграм-каналі.

Так, члени Комітету:

Переглянули рішення Комітету щодо проекту про оподаткування доходів від діяльності з організації та проведення азартних ігор та лотерей та вирішили внести на заміну новий законопроект 2713-д, який в свою чергу, передбачає: 

- оподаткування великих виграшів (більше 8 мінімальних заробітних плат);

- встановлення на всі види діяльності єдиної ставки податку на дохід – 10% від валового грального доходу.

Рекомендували в цілому законопроекти № 4278 і № 4279 про покращення процедури оподаткування міжнародних поштових відправлень. Пропонується збільшити базу оподаткування ПДВ операцій з ввезення на митну територію України товарів у міжнародних поштових відправленнях на адресу одержувача - фізичної особи зі 100 євро до 150 євро.

Рекомендували в цілому  законопроект № 4241, який забезпечить цивілізовані правила гри для суб’єктів, які працюють із простроченою заборгованістю. Проект встановлює вимоги до кредиторів, колекторських компаній, зокрема, дотримання правил етики поведінки при взаємодії з боржником, інформування боржника про залучення колекторської компанії та інші інструменти, які, в свою чергу, покликані захистити права споживачів-боржників та обмежити доступ до ринку потенційно недобросовісних колекторів.

"Сьогодні на засіданні Комітету було прийнято Рішення про перегляд Рішення Комітету від 17 червня 2020 року. Нагадаю, вказаним Рішенням Комітету від 17 червня 2020 року було вирішено внести доопрацьований законопроект, який передбачав 0% ставки податку для азартних ігор до 2024 року, знижену 5% ставку для букмекерської діяльності та звільнення оподаткування всіх виграшів.

Це було важке і помилкове рішення. Тому весь час у Комітеті та Парламенті тривали дискусії щодо цього законопроекту. Нарешті на засіданні Комітету сьогодні  21 голосом "За" нам вдалось прийняти єдину прозору систему оподаткування для усіх видів діяльності, відмовившись від різних ставок на різні види діяльності, розмір яких визначався б ступенем впливу гральних лобістів, а не логікою. До речі, Мінфін також виступив на підтримку єдиної ставки податку для всіх, виходячи з принципу справедливості. Розмір цієї єдиної ставки податку можна переглянути будь-коли (в тому числі до 2 читання). 

Також було прийнято узгоджене  рішення про оподаткування  великих виграшів – від 8 МЗП (48 тис. грн.) та видалення необґрунтованої потрійної вартості ліцензій. 
Гральний бізнес впродовж 10 років в Україні знаходився в тіні, завдання держави зараз – вивести його з тіні, а не «задушити» перші потуги вийти в білу.

Не хочу пов’язувати позицію деяких колег, що не підтримали це просте і прозоре рішення із їх підтримкою попереднього вочевидь недосконалого рішення про звільнення грального бізнесу від оподаткування в такий не простий для країни час", - прокоментував політик прийняте рішення.

 

 

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Директор витратив кошти з корпоративної картки підприємства на власні потреби: як оформити такі «безпідставні» витрати?

12 Квітня 2021

Яким чином контролюючий орган надсилає листи, якщо платник не подав заяву про бажання отримувати документи через е-кабінет?

12 Квітня 2021

Уникнення подвійного нарахування єдиного внеску особою, яка займається незалежною професійною діяльністю

13 Квітня 2021

Чи має право на податкову соціальну пільгу фізична особа, яка працює неповний робочий день?

13 Квітня 2021

У яких випадках не підлягає оподаткуванню ПДФО та включенню до річної декларації дохід фізособи від продажу інвестиційного активу?

13 Квітня 2021

Коригування реквізитів у Розрахунку через виправлення помилок, -ДПС інформує

12 Квітня 2021

Співвласники нерухомості без поділу в натурі: як повідомити податкову про належну частку?

12 Квітня 2021

Які нерезиденти зобов’язані стати на облік у контролюючих органах?

12 Квітня 2021