Податкові повідомлення-рішення за новими формами

12 Квітня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) у своєму Листі від 04.03.2016 р. № 7837/7/99-99-17-01-02-17 надала роз’яснення щодо складення та надіслання податкових повідомлень-рішень (далі – ППР) за новим порядком та формами, затвердженими Наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2015 року № 1204.

Зокрема, ДФС України було вказано підстави для складання наступних форм ППР.

ППР за формою «Д»

Так, ППР за новою формою «Д» складається, за наявності у сукупності двох наступних умов:

(а) дані перевірок свідчать про порушення податковим агентом правил нарахування, утримання та сплати до відповідних бюджетів податку на доходи фізичних осіб та/або військового збору, або суми з такого податку чи збору не були сплачені податковим агентом у встановлені законодавством строки; та

(б) контролюючий орган визначає суму грошових зобов'язань (податкових зобов'язань та/або штрафних санкцій) за статтями 126 та 127 ПК України та/або пені.

Водночас, контролюючий орган звернув увагу на те, що після внесення змін до програмного забезпечення 1С «Податковий блок» у частині формування ППР за формою «Д» пеня з податку на доходи фізичних осіб та/або військового збору буде експортуватись в інтегровану картку платника одночасно із сумами грошових зобов'язань.

ППР за формою «Р»

Таке ППР складається у разі встановлення за результатами перевірки фактів:

(а) неподання податковим агентом, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми отриманої оплати від фізичних осіб за товари (роботи, послуги), якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов'язань платника податку та/або до зміни платника податку. Такий податковий агент буде притягуватись до відповідальності, передбаченої пунктом 119.2 статті 119 ПК України.

(б) неподання платником податків в установлені строки податкової декларації, заниження чистого оподатковуваного доходу від провадження господарської діяльності фізичною особою – підприємцем або сукупного чистого доходу фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, якщо контролюючий орган самостійно визначає суму грошових зобов'язань платника податків з податку на доходи фізичних осіб та військового збору на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2 пункту 54.3 статті 54 ПК України.

ППР за формою «Ш»

Таке ППР складається у разі:

(а) встановлення контролюючим органом порушень фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку першої та другої групи термінів сплати авансових внесків єдиного податку. Такі особи притягуються до відповідальності згідно зі статтею 122 ПК України.

(б) нарахування відповідно до статті 126 ПК України штрафних санкцій за порушення фізичними особами – підприємцями, які перебувають на загальній системі оподаткування, фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність, а також громадянами термінів сплати (перерахування) узгоджених сум грошових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та/або військового збору, визначених у річній декларації про майновий стан і доходи, та фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку третьої групи термінів сплати (перерахування) узгоджених сум грошових зобов'язань з єдиного податку.

З вищезазначеного ДФС України робить висновок, що за результатами однієї перевірки фізичної особи – підприємця або фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, можуть одночасно складатись ППР за формами «Р», «Ш», «Д».

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments