Податкові пільги для пенсіонерів, що іммігрують до Італії, - міжнародний досвід

У Законі Італії про бюджет 2019 згадується про новий податковий режим для іноземців та італійців, котрі отримують пенсію за кордоном та переїжджають до Італії.

Ще 2009 року подібна програма була реалізована Португалією шляхом введення так званого податкового режиму Nhr (Non-Habitual Resident, не постійний житель). Після введення цього податкового режиму Португалія продемонструвала один із найефективніших механізмів залучення європейських пенсіонерів. Португальське законодавство дозволило іноземним громадянам, котрі змінюють місце проживання, повністю звільнитися від сплати місцевих податків на 10 років, незалежно від того є вони громадянами Португалії чи переїжджають із інших держав. Простіше кажучи, це означає, що вони можуть отримувати дохід і прибуток за кордоном без виплати податку.

Що ж пропонує італійське законодавство?

Законом про бюджет 2019 Італія ввела нову норму до міграційного законодавства, котра дозволяє фізичним особам-нерезидентам, які отримують пенсію та інший дохід за кордоном, право вибирати альтернативний податок у розмірі 7 % на весь дохід, отриманий за кордоном (не тільки на пенсії) протягом 5 років, як альтернатива звичайному оподаткуванню, якщо громадяни вирішують переїхати в один із південних регіонів Італії, у місто з малою кількістю населення (менше 20 тис. населення).

Пенсіонери, що переїжджають або ж повертаються до Італії у південні регіони країни (регіони, на які розповсюджується знижка, – це Сицилія, Калабрія, Сардинія, Кампанія, Базиліката, Абруццо, Молізе та Апулія) не втрачають знижку, якщо пізніше переїжджають до іншого міста, т. з. «Tax free» області з населенням менше ніж 20 тис.

Лист, опублікований податковою службою Італії, включає в себе інструкцію для платників податків, які отримують пенсії за кордоном і вирішили переїхати до Італії, та користуватись вищезазначеними податковими пільгами (фіксований податок у розмірі 7 %).

Режим діє протягом 5 років.

Після вибору пільгового податкового режиму необхідно надати податкову звітну декларацію за податковий період, коли платник податків фактично поміняв податкову резиденцію на один з південних муніципалітетів Італії, що має характеристики, яких вимагає закон.

Зокрема, у податковій декларації платник податків зобов'язаний вказати 5 елементів, які дають право користуватися пільговим податковим режимом:

  1. Статус нерезидента Італії мінімум протягом 5 податкових періодів до моменту переїзду;
  2. Остання податкова резиденція в тих країнах, в яких діють двосторонні угоди про адміністративне співробітництво в фіскальному секторі;
  3. Найменування іноземної держави або території, де іноземець отримує пенсійні виплати;
  4. Державу походження іноземця;
  5. Сума доходу із зовнішніх джерел, що підлягає оподаткуванню єдиним податком.

Пільговий податковий режим звільняє платників податків від необхідності звітувати в податковій декларації про іноземні інвестиції і фінансову діяльність.

Пільговий режим припиняється після закінчення п'яти років, втім платник податків має право припинити його використовувати в будь-який момент.

Пільговий режим може бути анульований у таких випадках:

  • якщо вимоги, встановлені законом, не виконані;
  • за прострочення сплати або часткову сплату пільгового податку;
  • у разі зміни податкового резидентства шляхом переїзду до італійського муніципалітету, відмінного від перелічених у вимогах Закону (нагадаємо, що регіони, на які розповсюджується знижка, – це Сицилія, Калабрія, Сардинія, Кампанія, Базиліката, Абруццо, Молізе та Апулія);
  • якщо платник податків вирішить перевести податкову резиденцію за кордон.

Як оплатити податок?

За кожний податковий період дії пільгового податку до дати, встановленої для сплати податку на прибуток, суб'єкти, які обрали цей режим, повинні здійснити оплату податку єдиним платежем (за єдиною ставкою в розмірі 7 % на доходи, отримані за кордоном).

Отже, новий пільговий податковий режим, як розраховують в Уряді Італії, приверне до Італії іноземних та італійських пенсіонерів, які в минулому покинули країну, і особливо зацікавить тих, хто отримує пенсії в додаток до інших доходів, вироблені за кордоном, таким як дохід з інвестицій або від оренди нерухомості.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments