Податкові наслідки з ПДВ при безоплатному постачанні товарів та послуг

17 Травня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) у своєму Листі від 26.04.2016 року № 9399/6/99-99-15-03-02-15 надала роз’яснення щодо необхідності нарахування податкових зобов’язань з ПДВ при безоплатній передачі товарів.

Зокрема, ДФС України було зазначено, що податкові зобов’язання з ПДВ нараховуються платником ПДВ за пунктом 198.5 статті 198 ПК України у випадку, якщо придбані/споруджені товари/послуги, необоротні активи призначаються для використання або починають використовуватись в неоподатковуваних ПДВ операціях або не в господарській діяльності такого платника.

У зв’язку із вищезазначеним, фіскальний орган дійшов висновку, що операція з безоплатної передачі товарів для платника ПДВ, який здійснює таку передачу, є об’єктом оподаткування ПДВ та оподатковується у загальновстановленому порядку, крім випадків, коли така операція не звільнена від оподаткування ПДВ відповідно до норм ПК України, а тому при здійсненні такої операції пункт 198.5 статті 198 ПК України не застосовується, а податковий кредит, сформований при придбанні товарів, що передаються, не коригується.

База оподаткування у такому випадку повинна визначатись відповідно до вимог, зазначених у пункті 188.1 статті 188 ПК України. Особливості складання податкової накладної при здійсненні операції з безоплатного постачання товарів/послуг визначено у пункті 20 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 року № 1307 «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної».

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments