Податкова знижка на доступне житло

04 Травня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) у Листі від 25.04.2016 р. № 4239/Ю/99-99-13-01-03-14 роз'яснила щодо права на застосування податкової знижки на доступне житло.

Порядок застосування податкової знижки визначений статтею 166 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі – ПК України).

Згідно із підпунктом 166.3.8 пункту 166.3 статті 166 ПК України, суми витрат платника податку на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним можуть бути включені платником до податкової знижки для зменшення оподаткованого доходу за наслідками звітного року. Такі витрати повинні бути підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами (квитанції, чеки, копії договорів тощо) із зазначенням суми та строку. Загальна сума податкової знижки, нарахована в звітному податковому році, не може перевищувати суми бази оподаткування заробітної плати в такому році.

Для отримання податкової знижки платник зобов’язаний заповнити рядок 14, рядок 16 та Розділ ІІІ річної декларації про майновий стан і доходи. Така декларація подається до 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

Нагадуємо, що з 2015 року платники податку подають декларацію за новою формою, затвердженою Наказом Мінфіну № 859. Ви можете заповнити декларацію за допомогою автоматизованої системи на нашому сайті за посиланням – http://taxlink.ua/ua/declaration/

Надання громадянам державної підтримки на будівництво (придбання) доступного житла передбачено Законом України від 25 грудня 2008 року № 800-VI «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва».

Особливістю такого житла є те, що держава сплачує 30 % від вартості його будівництва (придбання) та/або надає пільговий іпотечний житловий кредит.

Статтею 175 ПК України закріплені окремі положення щодо визначення суми процентів, сплачених платником податку за користування іпотечним житловим кредитом з метою нарахування податкової знижки. Звертаємо Вашу увагу, податкова знижка може бути заснована лише щодо витрат, пов’язаних із  пільговим іпотечним кредитом, і не поширюється на правовідносини, що виникли у зв’язку зі сплатою державою 30 % вартості будівництва чи придбання доступного житла.

Крім того ДФС України роз’яснила щодо витрат, понесених на страхування життя від нещасних випадків.

Такі витрати можуть бути включені до податкової знижки, якщо страховик є резидентом, за договором довгострокового страхування життя, згідно із підпунктом 166.3.5 пункту 166.3 статті 166 ПК України. Такий договір не може передбачати часткових виплат протягом перших п'яти років його дії, крім тих, що здійснюються у разі настання страхових випадків, пов'язаних зі смертю чи хворобою застрахованої особи або нещасним випадком, що призвело до встановлення інвалідності I або II групи застрахованої особи чи встановлення інвалідності особі, яка не досягла вісімнадцятирічного віку. Відповідно до ПК України, вигодонабувачем за такими договорами страхування життя не може бути роботодавець.

Отже, суми витрат платника податку на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла включається до податкової знижки у разі підтвердження фактичного здійснення таких витрат і подання річної декларації за наслідками податкового звітного року.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments