Податкова накладна по операціям, звільненим від ПДВ

08 Квітня 2016
Аа Аа

В інформаційно-довідковому ресурсі "ЗІР" (категорія 101.17) було надано роз’яснення щодо порядку заповнення податкових накладних, якщо операції по них звільнені від оподаткування ПДВ.

Так, відповідно до пунктів 201.1 та 201.3 статті 201 ПК України, незалежно від факту звільнення операції від ПДВ, на дату виникнення податкових зобов’язань платник ПДВ зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно з пунктом 17 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, у податковій накладній, складеній на операції з постачання товарів/послуг, які звільняються від оподаткування ПДВ, у графі «Складена на операції, звільнені від оподаткування» верхньої лівої частини робиться помітка «Без ПДВ». 

Розділ А табличної частини

До розділу А табличної частини податкової накладної (рядки I – X) вносяться узагальнюючі дані за операціями, на які складається така податкова накладна, а саме:

- у рядку I зазначається загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням ПДВ; 

- у рядку IX – загальний обсяг постачання товарів/послуг. Рядки II – VIII розділу А не заповнюються. 

 

Розділ Б табличної частини

До розділу Б табличної частини податкової накладної вносяться дані у розрізі номенклатури постачання товарів/послуг, а саме:

  1. до графи 2 – номенклатура товарів/послуг постачальника (продавця);
  2. до графи 3 – код товару згідно з УКТ ЗЕД. Графа 3 заповнюється у разі постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, на всіх етапах постачання таких товарів;
  3. до граф 4 та 5 – одиниця виміру товарів/послуг;
  4. до графи 6 – кількість (об’єм, обсяг) постачання товарів/послуг;
  5. до графи 7 – ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ;
  6. до графи 8 – код ставки ПДВ, за якою здійснюється оподаткування операцій з постачання товарів/послуг, що постачаються. У разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування зазначається код ставки 903;
  7. до графи 9 – код пільги. Код пільги зазначається згідно з Довідниками податкових пільг (Довідник податкових пільг, що є втратами доходів бюджету, або Довідник інших податкових пільг), які затверджені ДФС станом на дату складання податкової накладної; 
  8. до графи 10 – обсяг постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ. 
Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments