Податкова накладна не складена: яка відповідальність?

Якщо за результатами податкової перевірки буде виявлено, що за операцією з постачання товарів/послуг податкова накладна не була складена та зареєстрована в ЄРПН, то це є підставою для застосування до платника податків фінансової відповідальності, передбаченої пунктом 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України (далі – ПК України).

При цьому, якщо протягом 10 днів, наступних за днем отримання платником податкового повідомлення-рішення, така податкова накладна не буде зареєстрована, то на платника додатково накладається штраф у розмірі 50 відсотків від суми податкових зобов’язань з ПДВ за такою накладною згідно з пунктом 120-1.2 статті 120-1 ПК України.

Окрім того, зазначені вище порушення податкового законодавства є підставою для застосування до керівника та посадових осіб платника адміністративної відповідальності, передбаченої статтею 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Зазначене вище роз’яснення контролюючого органу розміщено у Базі податкових знань (категорія 101.27).

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments