Податкова накладна іноземною мовою

12 Липня 2016
Аа Аа

У загальнодоступному інформаційному ресурсі «ЗІР» (категорія 101.17) було надано роз’яснення щодо того, чи може платник ПДВ при отриманні послуг від нерезидента рядок «Постачальник (продавець)» податкової накладної заповнити без перекладу на державну мову.

Зокрема, контролюючим органом було зазначено, що за пунктом 4 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307 (далі – Порядок № 1307), податкова накладна заповнюється державною мовою.

Пунктом 12 Порядку № 1307 передбачено, що у разі складання податкової накладної отримувачем (покупцем) послуг від нерезидента, місце постачання яких розташоване на митній території України, у рядку «Постачальник (продавець)» зазначаються найменування (ПІБ) нерезидента та через кому – країна, в якій зареєстрований продавець (нерезидент).

Згідно з рішенням Конституційного Суду України від 14.12.99 № 10-рп/99 положення частини першої статті 10 Конституції України, за яким «державною мовою в Україні є українська мова», треба розуміти так, що українська мова як державна є обов’язковим засобом спілкування на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування (мова актів, роботи, діловодства, документації тощо), а також в інших публічних сферах суспільного життя, які визначаються законом.

Враховуючи зазначене, фіскальна служба дійшла висновку, що покупець – платник ПДВ у разі отримання на митній території України послуг від нерезидента, податкову накладну повинен заповнювати державною мовою. При цьому, у разі неможливого перекладу платником ПДВ з іноземної мови на державну мову найменування нерезидента, в такій податковій накладній заповнення рядка «Постачальник (продавець)» допускається без перекладу на державну мову.

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments