Податківці нагадують про порядок сплати ЄСВ мобілізованими

31 Серпня 2016 #ЄСВ #Роз'яснення ДФС
Аа Аа

Представники ДФС у Рівненській області нагадали мобілізованим про необхідність сплати ними сум ЄСВ під час перебування на військовій службі.

Так, як прямо зазначено у нормах Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» особи, які не є роботодавцями на момент початку проходження військової служби, звільняються від обов’язку по сплаті ЄСВ на весь період мобілізації.

Однак для цього мобілізованій особі необхідно подати відповідну заяву до контролюючого органу  та копію військового квитка (або іншого належного документа, що виданий відповідним уповноваженим державним органом) у строк, що становить 10 днів з дня припинення мобілізації.

Подається така заява до відповідного контролюючого органу за місцем реєстрації платника ЄСВ.

Однак необхідно враховувати і законодавчо встановлене виключення, яке полягає у тому, що якщо після закінчення мобілізації платник ЄСВ направляється на лікування чи реабілітацію, то строк для подання документації обраховуватиметься вже не з моменту закінчення мобілізації, а з моменту закінчення лікування чи реабілітації.

Зауважимо, що така позиція контролерів повністю відповідає нормам діючого законодавства України.

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments