Податківці: ліквідована схема легалізації коштів з допомогою біткоінів

15 Червня 2017 (0) #Податкова міліція
Аа Аа

Податкова міліція м. Києва рапортує про ліквідацію міжнародної схеми шахрайства та легалізації грошових коштів з використанням криптовалют.

Як пояснює перший заступник голови ДФС Сергій Білан, в рамках розслідування кримінального провадження виявили групу осіб, які шляхом обману та зловживання довірою заволодівали чужими грошовими коштами в особливо великих розмірах, а також здійснювали легалізацію таких грошових коштів під виглядом переведення різних криптовалют у готівку.

Учасники цієї групи, за словами С. Білана, проводили вербування матеріально незабезпечених жителів Полтавської області та відправляли їх на роботу до Москви, де останні приймали вказівки щодо прийому готівки та розповсюдження біткоінів по території РФ, перевезення готівки замовникам. Таким чином, продовжує С. Білан, вони здійснювали легалізацію різних криптовалют шляхом переводу в долари США або російські рублі. Надалі отримані від зазначеної діяльності відсотки перенаправлялись в м. Полтава.

За результатами проведених обшуків було вилучено понад 14,2 млн грн у національній та іноземній валюті, комп'ютерну техніку, банківські картки, а також пістолет Stalker без документів.

«На законодавчому рівні використання криптовалют в Україні не врегульовано, - зазначив С. Білан. - Цим користуються учасники тіньового сектору, вибудовуючи схеми для легалізації і відмивання коштів, отриманих злочинним шляхом. Але до яких би хитрощів вони не вдавалися, ми і надалі будемо припиняти злочинні дії, спрямовані на порушення податкового законодавства».

 

Нагадуємо, низка депутатів відповідно до їхніх декларацій тримають свої заощадження в біткоінах. Докладніше про це читайте за посиланням.

Попередня стаття Наступна стаття