Податки від Зе Команди: як команда новообраного президента бачить податкове майбутнє країни (частина 2)

Президентські перегони позаду, переможця визначено, країна готується до нових змін. Тим часом, доки ажіотаж навколо перемоги Володимира Зеленського з кожним днем набирає обертів, телефонна лінія TaxLink ледь не розривається від напруження: користувачі платформи в очікуванні другої частини інтерв'ю Данила Гетманцева щодо податкової політики новообраного очільника країни. Цього разу радник команди з податкових питань, доктор юридичних наук, професор кафедри фінансового права Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченко розповів про реформу ПДФО та податкової відповідальності, амністію капіталів, мінімізацію тіньової економіки, боротьбу з корупцією на митниці та зміни в оподаткуванні прибутку бізнесу.

Даниле Олександровичу, у передвиборній програмі Володимира Зеленського йдеться про розбудову цивілізованої податкової системи: справедливість через чесність. Як Ви бачите "чесність оподаткування"?

Команда Зеленського має за мету мінімізувати тіньову економіку, повернувши гроші українців з-за кордону через проведення амністії капіталів та приєднання України до міжнародних угод про автоматичний обмін податковою інформацією.

Восени минулого року Мінфіном було розроблено законопроект, прийняття якого досі блокується. Серед іншого, документом передбачена послідовна імплементація плану дій з протидії розмиванню податкової бази та виведенню прибутку з-під оподаткування (Base Erosion and Profit Shifting — ВEPS), спрямованого на запобігання зловживанням міжнародними угодами про уникнення подвійного оподаткування. Сюди входять: оподаткування доходу КІК з усього світу в межах податку на доходи фізичних осіб; розширення правового статусу представництва нерезидента; впровадження PPT та доктрини превалювання економічної сутності операції над юридичною формою (або ділової цілі) тощо.


Для того, щоб продовжити роботу необхідно Увійти

Ще не маєте підписки? Спробуйте безкоштовну тест-версію протягом 72-х годин!

Бажаєте ознайомитися з умовами підключення та оформити підписку?

Підписка Замовити дзвінок
Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments