Подання звіту з ЄСВ особами, які провадять незалежну професійну діяльність

28 Квітня 2016
Аа Аа

Згідно з положеннями Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої Наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 року № 449 ( далі – Інструкція), оcоби, які забезпечують себе роботою самостійно, зобов'язані до 1 травня року, наступного за звітним, подати до контролюючих органів відповідні звіти про нарахування та сплату ЄСВ.

У зв'язку з цим, ДФС у Тернопільській області у Листі від 19.04.2016 року № 122/6/19-00-13-01-16/3812 нагадує, що для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, встановлений річний звітний період. Базою нарахування ЄСВ, при цьому, встановлено дохід (прибуток), який підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб (ЄСВ нараховується на підставі даних річної податкової декларації). Однак, представники контролюючих органів зазначають, що платникам необхідно пам'ятати, що при проведенні розрахунку враховується кількість календарних місяців, у яких отримано дохід, адже база для нарахування ЄСВ визначається як сума доходу (прибутку), поділена на кількість місяців, в яких такий дохід (прибуток) отримувався. Тобто, у графі 2 таблиці 3 додатка 5 Звіту з ЄСВ, як сума чистого доходу (прибутку) вказується середньомісячний річний оподатковуваний дохід.

Якщо платником у деяких місяцях звітного року оподатковуваного доходу (прибутку) отримано не було, у відповідних графах звіту проставляється прочерк. Однак, платники вправі в таких випадках самостійно визначити базу нарахування ЄСВ. При цьому, розмір єдиного внеску не може бути більшим, ніж максимальна база нарахування ЄСВ і меншим, ніж мінімальний страховий внесок.

Показник «Усього» графи 2 таблиці 3 додатка 5 до Звіту повинен відповідати показнику «Усього» графи 9 Книги обліку доходів і витрат та показником «Усього» графи 8 додатка Ф4 до декларації відповідного платника. 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Спрощенці, яким дозволено здійснювати діяльність в сфері страхування, - ДПС інформує

21 Жовтня 2020

«Адреса реєстрації» та «адреса фактичного місця проживання» в заявах за ф. № 1-ДР або № 5-ДР при заповненні іноземцем

21 Жовтня 2020

Видача недійсного фіскального чека при придбанні товарів чи наданні послуг: які дії споживачів?

21 Жовтня 2020

Право внутрішньо переміщеної особи на податкову знижку за витратами на оренду житла, - ДПС інформує

21 Жовтня 2020

Повідомлення про прийняття працівника на роботу можливо подавати за допомогою програмного забезпечення, - ДПС

21 Жовтня 2020

Одиниці обліку пального та спирту етилового: що використовується в CЕАРП та СЕ?

21 Жовтня 2020

Припинення ФОП – платника екоподатку: подання ліквідаційної декларації

21 Жовтня 2020

Обслуговування вантажного авто: чи включати до витрат підприємця на загальній системі?

21 Жовтня 2020