Подання податкової декларації з плати за землю юридичними особами: юридичні нюанси

30 Квітня 2021
Аа Аа

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) обчислюють самостійно суму плати за землю (земельного податку та орендної плати) і щороку станом на 01 січня, та не пізніше 20 лютого поточного року подають до  податкового органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

Подання також декларації звільняє від обовязку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації, тобто, при фактичному початку  діяльності як платника плати за землю, разом з декларацією подається витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки. В подальшому витяг про нормативну грошову оцінку земельної ділянки подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки.

Платник плати за землю має право подавати щомісячно звітну податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним  - це звільняє його від обов’язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року (п. 286.3 ст. 286 ПКУ).

За нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

Відокремлені підрозділи (філії) юридичних осіб самостійно звітність із плати за землю не подають - податкові декларації з плати за землю до державних податкових інспекцій за місцем знаходження земельних ділянок повинні подавати платники плати за землю - юридичні особи.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

ФОП – платники ЄП 1-ї і 2-ї груп щомісячні авансові внески в податковій декларації відображають незалежно від сплати

12 Травня 2021

Яка кількість працівників зазначається у додатку 4-ДФ, якщо в окремому місяці звітного кварталу їх кількість змінювалась?

12 Травня 2021

Які основні причини невизнання звітних документів контролюючими органами?

12 Травня 2021

Як заповнити розд. 5 «Сфера застосування відповідно до Державного реєстру РРО» реєстраційної заяви за ф. № 1-РРО в е-формі?

12 Травня 2021

При підписанні документу виникає помилка «Невірний пароль або ключ пошкоджено»: які дії платника?

12 Травня 2021

Подання Розрахунку приватними нотаріусами при поданні звітності про нарахування ЄСВ, - ДПС інформує

12 Травня 2021

Які організації можуть бути внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій?

12 Травня 2021

Як у Розрахунку «Звітний новий» провести коригування реквізитів, що не стосуються застрахованої особи, у зв’язку з виправленням помилок?

12 Травня 2021