Платникам акцизу на пальне – коли можна не подавати декларацію?

Щодо подання декларації з акцизного податку висловили свою позицію податківці ГУ ДФС у м. Києві:

«Отже, якщо платник не є особою, яка реалізує пальне або здійснює діяльність, яка не ліцензується, тобто у нього відсутні діючі (в т. ч. призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією та у звітному періоді у такого платника не виникли об’єкти оподаткування, або не з’явились показники, що підлягають декларуванню, то платник у такому звітному періоді не зобов’язаний подавати декларацію з акцизного податку».

За загальним правилом платники акцизного податку звільняються від обов’язку подання декларації, якщо протягом податкового звітного періоду в них не виникли об’єкти оподаткування або не з’явились показники, що підлягають оподаткуванню. Проте це правило не стосується осіб, які мають діючі (у тому числі призупинені) ліцензії на право діяльності з підакцизною продукцією, та осіб, що реалізують пальне.

Спеціальна норма для платників акцизного податку передбачена пунктом 49.2-1 ПК України та встановлює, що особи, що здійснюють реалізацію пального або мають діючі (в тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, що підлягає ліцензуванню, повинні подавати податкові декларації незалежно від фактичного здійснення ними господарської діяльності.

Щодо ліцензованої діяльності запитань не виникає: якщо особа має відповідну ліцензію, вона має подавати декларацію з акцизного податку до моменту анулювання такої ліцензії, незалежно від того, чи здійснювала визначену в ліцензії господарську діяльність протягом звітного податкового періоду та незалежно від досягнення обсягів її діяльності тих показників, що підлягають оподаткуванню акцизним податком.

Що ж стосується осіб, які реалізують пальне, то виникає неоднозначність: як може особа не здійснювати господарську діяльність, проте належати до такої категорії платників як «особи, що реалізують пальне»? Очевидно, в даній нормі мова йде про реєстрацію платником акцизного податку з реалізації пального. Інакше – така норма була б безглуздою.

Відповідно до підпункту 212.3.4 ПК України, особи, які реалізовуватимуть пальне, повинні зареєструватись платниками акцизного податку з реалізації пального до початку такої реалізації. Для осіб, що здійснювали реалізацію пального без реєстрації, пунктом 117.3 ПК України передбачено штраф у розмірі 100 відсотків вартості реалізованого пального. Отже, особи, які зареєструвались платниками акцизного податку з реалізації пального, мають подавати декларацію з акцизного податку незалежно від того, чи фактично здійснювали вони реалізацію пального протягом звітного податкового періоду.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments