Платник єдиного податку залишається на спрощеній системі у разі надання йому разової поворотної фіндопомоги

21 Червня 2016
Аа Аа

У Головному управлінні ДФС у Донецькій області роз’яснили платникам єдиного податку, що надання разової поворотної фінансової допомоги суб’єктом господарювання, що займається тваринництвом, рослинництвом, а також професійною, науковою та технічною діяльністю, не є фінансовим посередництвом і не є підставою для переходу платника єдиного податку третьої групи на загальну систему.

Відповідно до пункту 292.11 статті 292 ПК України до складу доходу платника єдиного податку включаються суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання.

Відповідно до підпункту 14.1.257 пункту 14.1 статті 14 розділу І ПК України поворотна фінансова допомога – це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення.

Суб’єкти господарювання, які займаються тваринництвом, рослинництвом, а також професійною, науковою та технічною діяльністю, надають разову поворотну фінансову допомогу за договорами позики, правове регулювання яких міститься у статтях 1046 – 1053 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 № 435-IV  (далі – ЦК України).

Зокрема, у статті 1046 ЦК України за договором позики одна сторона (позикодавець) передає другій стороні (позичальникові) у власність гроші або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути таку саму суму грошей або таку саму кількість речей того самого роду та якості. Позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом.

Законодавство не встановлює обмеження щодо суб’єктного складу за договором позики. Тому позикодавцем може бути як юридична, так і фізична особа.

Відповідно до статті 333 Господарського кодексу України від 16.01.2003 р. № 436-IV, фінансовим посередництвом є діяльність, пов'язана з отриманням та перерозподілом фінансових коштів, крім випадків, передбачених законодавством. Фінансове посередництво здійснюється установами банків та іншими фінансово-кредитними організаціями.

А тому суб’єкт, який займається тваринництвом, рослинництвом, а також професійною, науковою та технічною діяльністю, не є фінансово-кредитною організацією, а отже, у разі надання разової поворотної фінансової допомоги, такі платники єдиного податку не зобов’язані переходити на загальну систему оподаткування.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments