Платник єдиного податку виплачує дивіденди: яка ставка авансового внеску?

Якщо юридична особа здійснює виплату своїм акціонерам (власникам) і такий платіж називається дивідендом, то він оподатковується під час виплати згідно з нормами підпункту 57.1 -1 пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України, незалежно від того, чи є особа платником податку на прибуток, повідомляє Головне управління ДФС у Запорізькій області.

Тобто емітент корпоративних прав (незалежно від того, є він платником податку на прибуток, чи ні) у разі прийняття рішення про виплату дивідендів повинен нараховувати та вносити до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток підприємств.

При цьому авансовий внесок з податку на прибуток не справляється у разі виплати дивідендів, зокрема, фізичним особам.

Отже, юридична особа – платник єдиного податку четвертої групи зобов'язана при виплаті дивідендів (за винятком виплати дивідендів фізичним особам) нарахувати та внести до бюджету авансовий внесок з податку на прибуток за ставкою 18 %.

Такий авансовий внесок вноситься до бюджету до/або одночасно з виплатою дивідендів.

При цьому суми нарахованого податкового зобов'язання з єдиного податку не зменшуються на суму авансового внеску податку на прибуток, сплаченого у зв'язку з виплатою дивідендів.

Зазначена норма визначена підпунктом 57.1- 1 пункту 57.1 статті 57 Податкового Кодексу України.

Попередня стаття Наступна стаття