Плата за суборенду як об’єкт ПДВ

09 Березня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба України надала роз’яснення листом № 3678/6/99-95-42-01-16-01 щодо об’єкта оподаткування податком на додану вартість операцій орендної плати за договором суборенди земельної ділянки державної або комунальної власності.

Контролюючий орган зазначає, що орендована земельна ділянка або її частина може передаватися орендарем у суборенду без зміни цільового призначення, якщо це передбачено договором оренди або за письмовою згодою орендодавця, як повідомляє Вісник.

Відповідно до положень статті 288 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПК України) платником орендної плати за земельну ділянку є орендар такої земельної ділянки.

Отже, платником орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, є безпосередньо орендар, який уклав із відповідним органом державної влади договір оренди.

При цьому орендна плата за договором суборенди земельної ділянки державної або комунальної власності в розумінні підпункту 14.1.185 пункту 14.1 статті 14 Кодексу є операцією з постачання послуг. ПК України передбачає пільгу при сплаті ПДВ для операцій з орендної плати за земельні ділянки у випадку, якщо вони перебувають у власності держави або територіальної громади, якщо така орендна плата повністю зараховується до відповідних бюджетів.

Проте, оскільки орендна плата за договором суборенди земельної ділянки державної або комунальної власності не надходить безпосередньо до відповідного бюджету, а зараховується на банківський рахунок платника податку (особи, що уклала договір суборенди землі), то вартість наданих послуг у межах договору суборенди (орендна плата) є об’єктом оподаткування ПДВ і підлягає оподаткуванню за основною ставкою 20 відсотків.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments