Пиво на розлив: як оподаткувати єдинника

Відповідно до статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» № 481 від 19.12.1995 (далі – Закон), роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Як повідомила прес-служба Головного управління ДФС в Одеській області,  пиво віднесено до алкогольних напоїв, а отже, суб’єктам господарювання для здійснення роздрібної торгівлі пивом (в т. ч. виключно пивом), необхідно отримати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

При цьому однією з умов отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями (крім столових вин) є наявність зареєстрованого належним чином РРО (книг обліку розрахункових операцій).

Контролюючий орган також повідомив, що фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої та третьої груп мають право здійснювати продаж алкогольних напоїв на розлив, у тому числі пива, виключно через заклад ресторанного господарства або спеціалізований відділ, що має статус закладу ресторанного харчування, за умови наявності ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та застосування реєстратора розрахункових операцій (РРО) при проведенні розрахунків.

Водночас, дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок (РК) та книг обліку розрахункових операцій (КОРО) фізичними особами – підприємцями, які сплачують єдиний податок та здійснюють роздрібну торгівлю продовольчими товарами та пивом у пляшках і бляшанках, за умови відсутності продажу інших підакцизних товарів, але тільки, якщо розрахункові операції з продажу товарів (надання послуг) не перевищують 1 млн грн.

Нагадуємо, що відповідно до статті 15 Закону, плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім  сидру  та перрі (без додання спирту), становить 8000 гривень на  кожний    окремий   зазначений   в   ліцензії   електронний контрольно-касовий  апарат  (книгу обліку розрахункових операцій), що  знаходиться у місці торгівлі.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments