Пільги із земельного податку

30 Червня 2016
Аа Аа

Головне управління ДФС в Одеській області проінформувало щодо пільг зі сплати земельного податку для юридичних осіб.

Статтею 282 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі – ПК України) передбачено надання пільг юридичним особам щодо сплати земельного податку.

Нагадаємо, що податкова пільга – передбачене податковим та митним законодавством звільнення платника податків від обов'язку щодо нарахування та сплати податку та збору, сплата ним податку та збору в меншому розмірі за наявності підстав, визначених пунктом 30.2 цієї статті. Загальні положення щодо податкових пільг визначено статтею 30 ПК України.

До категорії юридичних осіб, що звільнені від сплати земельного податку належать:

  • санаторно-курортні та оздоровчі заклади громадських організацій інвалідів, реабілітаційні установи громадських організацій інвалідів;
  • громадські організації інвалідів України, підприємства та організації, які засновані громадськими організаціями інвалідів та спілками громадських організацій інвалідів і є повною їх власністю, у яких протягом попереднього календарного місяця кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи, становить не менш як 50 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом звітного періоду не менш як 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці;
  • бази олімпійської та паралімпійської підготовки.

Перелік таких баз затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2015 р. №496.

  • дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

Надання саме таким юридичним особам звільнення від сплати земельного податку є обумовленим необхідністю соціального захисту незахищених категорії громадян, а також підтримкою держави спортивної, культурної та освітньої сфери.

Відповідно до пункту 284.2 статті 284 ПК України, у разі виникнення протягом року права на пільгу, звільнення від сплати починається з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право. Таке ж правило використовується у випадку витрати права на пільгу, тобто платники починають сплачувати земельний податок, починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому втрачено це право.

Якщо ж юридичні особи, що мають право на пільгу, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.

Отже, статтею 282 ПК України визначено категорії платників, які мають право на пільгу (звільняються) щодо сплати земельного податку. Проте надання в оренду земельних ділянок, окремих споруд чи їх частин такими суб’єктами не звільняє їх від сплати земельного податку.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments