Пільги із сплати земельного податку – тільки після досягнення пенсійного віку

Аа Аа

ДФС роз’яснила особливості реалізації пільги із сплати земельного податку для пенсіонерів.

Контролери нагадали, що відповідно до п. 281.1 ст. 281 ПК України від сплати земельного податку звільняються:

  • інваліди першої і другої групи;
  • фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
  • пенсіонери (за віком);
  • ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
  • фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Таким чином податковий закон передбачає право на звільнення від сплати земельного податку для пенсіонерів саме за віковим критерієм – після досягнення ними пенсійного віку.

Проте пенсійне законодавство України передбачає наявність також категорії осіб, які виходять на пенсію не за віком, а в силу певних обставин – через інвалідність, втрати годувальника тощо. У такому випадку право на пільгу з’являється також з моменту досягнення особою пенсійного віку.

Хочемо додати, що Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» не дає визначення поняттю «пенсійний вік». Тобто, пенсійний вік можна визначити як вік людини, з настанням якого особа може, за загальним правилом, звернутися за призначенням пенсії.

Стаття 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачає, що право на призначення пенсії за віком мають чоловіки та жінки, які досягли 60 років. Отже, саме 60 років і визначається як загальний пенсійний вік і для чоловіків, і для жінок.

При цьому, говорячи про пенсійний вік, мається на увазі саме вік, з якого виникає право на пенсію за віком, адже для виникнення права на пенсію по інвалідності чи у зв’язку з втратою годувальника вік особи взагалі не є основною підставою.

Детальніше питання визначення пенсійного віку розкрите за посиланням.

Нагадаємо, що з орендної плати за землі державної та комунальної власності пільг із сплати не передбачено.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments