Пільга з податку на нерухомість щодо житла, яке здається в оренду, не застосовується

05 Липня 2016
Аа Аа

ДФС надала роз’яснення щодо особливостей застосування пільги з податку на нерухоме майно на об’єкти житлового фонду, які використовуються власником з метою одержання доходів.

Фахівці контролюючого органу вказали, що Податковий кодекс закріплює пільговий режим оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для певних категорій платників та об’єктів оподаткування.

Законодавець встановив випадки, коли застосування пільги зі сплати податку є неможливим. Зокрема, пп. 266.4.2 п. 266.4 ст. 266 ПК України встановлює, що пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів житлової нерухомості, для фізичних осіб не надаються на об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

Контролери зазначили, що у випадку якщо фізична особа – власник об’єкта житлової нерухомості протягом кількох місяців звітного року здавала об’єкт житлової нерухомості в оренду, пільга зі сплати податку на такий об’єкт не застосовується починаючи з того місяця, в якому фактично об’єкт здавався в оренду та до кінця місяця, в якому припинено здачу в оренду такого об’єкта.

При цьому, хочемо вказати на проблемний аспект, який полягає у використанні з метою одержання доходів частини об’єкту нерухомості (наприклад, в оренду здається лише частина житлового будинку), який являється об’єктом оподаткування. ПК України не вказує, чи спричиняє це неможливість застосування пільги, чи не впливає на пільговий режим оподаткування такого об’єкту нерухомості, що може стати причиною формування неоднозначної судової практики.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments