Пільга «спрощенця» із земельного податку при тимчасовому припиненні господарської діяльності

Державна фіскальна служба роз’яснила специфіку реалізації пільги із сплати земельного податку юридичною особою платником єдиного податку третьої групи у випадку тимчасового припинення господарської діяльності.

Особливості справляння земельного податку суб’єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюються главою 1 розділу XIV ПК України.

Так, відповідно до пп. 4 п. 297.1 ст. 297 ПК України, юридичні особи – платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку третьої груп для провадження господарської діяльності.

Тобто податкове законодавство передбачає випадок, коли застосування пільги із сплати земельного податку «спрощенцем» є неможливим – земельна ділянка не використовується в господарській діяльності платника.

Відповідно до цього актуальним являється питання тимчасового припинення платником єдиного податку господарської діяльності в аспекті можливості застосування ним пільги, передбаченої пп. 4 п. 297.1 ст. 297 ПК України.

Фахівці ДФС у цьому випадку вказали, що єдиною умовою звільнення юридичної особи – платника єдиного податку третьої групи від сплати земельного податку є не результати фінансово-господарської діяльності, а безпосереднє використання земельних ділянок для здійснення цієї діяльності.

Відповідно до вказаного вище юридичні особи – платники єдиного податку третьої групи - власники земельних ділянок не є платниками земельного податку у разі тимчасового припинення господарської діяльності, якщо під час здійснення діяльності земельні ділянки платником використовувалися.

При цьому хочеться відмітити, що поняття «тимчасового призупинення господарської діяльності» не має нормативного закріплення та є досить оціночним за своїм значенням.

Самі ж контролери на інформаційно-довідковому ресурсі "ЗІР" (категорія 119.07) вказали, що Законом України від 15 травня 2003 року № 755-ІV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» та іншими нормативно-правовими актами не передбачено тимчасове припинення підприємницької діяльності.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments