Підвищення кваліфікації працівників – чи сплачувати ПДФО?

12 Липня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба України у листі від 30.06.2016 р. № 11066/5/99-99-13-02-03-16 роз’яснила порядок оподаткування податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) суми витрат роботодавця у зв’язку з підвищенням кваліфікації платника податку згідно із законом.

Відповідно до Закону України від 23.05.1991 року № 1060-XII «Про освіту» підвищення кваліфікації є видом післядипломної освіти, яка здобувається в академіях, інститутах післядипломної освіти (зокрема в інститутах (центрах) підвищення кваліфікації), професійно-технічних навчальних закладах, відповідних структурних підрозділах вищих навчальних закладів, наукових та навчально-наукових установах.

Розділом IV Податкового кодексу України (далі – ПК України) визначено порядок оподаткування отриманого доходу платників податку.

Відповідно до підпункту 165.1.37 пункту 165.1 статті 165 ПК України сума витрат роботодавця у зв’язку з підвищенням кваліфікації (перепідготовкою) платника податку згідно із законом не підлягає оподаткуванню ПДФО.

Як зазначають фіскали, інші доходи (додаткове грошове чи матеріальне забезпечення працівників, надані роботодавцем) слід кваліфікувати як додаткове благо таких платників податків. У такому випадку, із інші доходів, ніж сума витрат на підвищення кваліфікації працівників, слід утримувати податковим агентом ПДФО за ставкою 18 %, відповідно до статті 167 ПК України.

В свою чергу, звертаємо вашу увагу на те, що таке забезпечення не повинно бути пов’язано із виконанням трудової функції платника податку, відповідно до підпункту «а» підпункту 164.2.17 пункту 164.2 статті 164 ПК України.

Даний дохід платника податку (додаткове благо) є також об’єктом оподаткування військовим збором, що відповідно до пункту 161 підрозділу 10 Перехідних положень ПК України утримується податковим агентом за ставкою 1,5 %. В свою чергу, із суми витрат роботодавця у зв’язку з підвищенням кваліфікації (перепідготовкою) платника податку не утримується військовий збір.

Отже, лише сума витрат роботодавця у зв’язку з підвищенням кваліфікації платника податку не оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором, в той час, як інше забезпечення працівника, що не пов’язане із виконанням його трудової функції, оподатковується ПДФО за ставкою 18 % та ВЗ за ставкою 1,5 %.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments