Підприємець зареєструвався платником ЄП 3-ї групи: як сплачувати ЄСВ у місяці реєстрації?

Зареєстровані в установленому законом порядку суб’єкти господарювання (новостворені), які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для 3-ї групи, яка не передбачає сплату ПДВ, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.

Для підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску.

При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (в 2019 році – 918, 06 грн.)

Отже, для новостворених суб’єктів господарювання, які протягом 10 календарних днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування 3-ї групи, перший звітний період починається з першого числа місяця, в якому відбулася державна реєстрація.

При цьому, база нарахування єдиного внеску за цей місяць визначається у розмірі, визначеному такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (в 2019 році – 918 грн. 06 коп.).

Зазначена норма визначена п.п. 298.1.2 ст. 298 Податкового кодексу та п. 3 частини першої ст. 7 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Яка база для нарахування збору з одноразового добровільного декларування?

04 Серпня 2021

За якими ставками оподатковуються доходи, що підлягають добровільному декларуванню?

04 Серпня 2021

Підприємець – єдинник не подав звітність з ЄВ (форма Д5 (річна)) за періоди до 01.01.2021 року: як подати цю звітність?

04 Серпня 2021

Операції з виплати дивідендів, роялті у грошовій формі або у вигляді цінних паперів, які здійснюються емітентом: що з ПДВ?

04 Серпня 2021

Податковим агентом фізособі – орендодавцю відшкодовано суму комунальних платежів: що з ПДФО?

04 Серпня 2021

ФОП на загальній системі оподаткування суму отриманої безповоротної фінансової допомоги включає до доходу

04 Серпня 2021

Особливості визначення коду типу об’єкта нерухомості

04 Серпня 2021

Як визначити дату подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, якщо її надіслано поштою?

04 Серпня 2021