Під час зупинення реєстрації ПН до ДФС направлено не всі документи: які наслідки?

Державна фіскальна служба України у своїй відповіді у категорії 101.17 Бази податкових знань інформує, що платник податків не може подати додаткові пояснення або копії документів у випадку зупинення реєстрації податкової накладної в ЄРПН, у тому числі якщо платником вже подані відповідні документи на розгляд комісії, але рішення ще не прийняте.  Але водночас платник може оскаржити таке рішення в адміністративному або судовому порядку та подати такі пояснення та документи разом зі скаргою.

Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі – Порядок № 117).

У випадку зупинення реєстрації податкової накладної або розрахунку коригування контролюючий орган протягом операційного дня направляє платнику квитанцію, яка є підтвердженням зупинення реєстрації (п. 12 Порядку № 117).

Згідно з п.п. 4 п. 13 Порядку № 117 у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються, зокрема, пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.

Платник податків подає письмові пояснення та копії документів в електронному вигляді засобами електронного зв’язку, визначеними ДФС з урахуванням вимог законодавства (п. 16 Порядку № 117).

Засоби електронного зв’язку ДФС розміщує та постійно оновлює на своєму офіційному вебсайті відомості.

На підставі цих положень ДФС зробила висновок, що у разі, коли платник вже надіслав відповідні пояснення та копії документів, то додатково направляти інші він не може.

Але у випадку, якщо платник не направив певні документи, то він може скористатися правом на оскарження та додати до скарги пояснення та копії документів, які підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена.

Так, оскарження здійснюється в адміністративному або судовому порядку, якщо оскаржується рішення контролюючого органу регіонального рівня. Якщо ж центрального рівня – то виключно в судовому.

Щодо судового порядку, то ч. 4 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України  передбачає що позивач зобов’язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази – позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments