Перекрити кисень шахраям: у ДФС наполягають на якнайшвидшій зміні критеріїв оцінки ступеня ризиковості

Підготовлені корективи Постанови Кабміну №117, яка минулого року затвердила оновлений порядок зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, вже четвертий місяць поспіль знаходяться на узгодженні, в той час як кількість порушників податкового законодавства стрімко росте. Про це TaxLink розповів в.о. заступника Голови ДФС України Євген Бамбізов.

За його словами, найпоширеніше порушення, яке податківці сьогодні виявляють в ході перевірок, – формування податкового кредиту при здійсненні операцій з підприємствами, що мають ознаки фіктивності.

Чому ж це явище існує – попри те, що працює СМОКР (система моніторингу оцінки критеріїв ризиків податкових накладних), яка покликана якраз ліквідувати незаконні схеми з ПДВ?

Представник фіскальної служби переконаний: тому, що система «не встигає» за креативними псевдобізесменами,  які вправно викристовують будь-які лазівки в законодавстві на свою користь.

Нагадаємо, відповідно до 117-ї Постанови, система моніторингу ПН/РК – в контексті підтримки малого бізнесу – відсікає певну категорію платників і вони не потрапляють до моніторингу взагалі. На сьогодні, якщо обсяг постачання, зазначений платником в податкових накладних, становить менш ніж 500 тис. грн на місяць, такі ПН/РК реєструються автоматично.

 «Чи не одразу після вступу в дію названої Постанови ми зафіксували стрімкий зріст кількості реєстрацій нових платників – представників малого бізнесу та мікробізнесу з обсягами до 500 тис. грн на місяць, темпи виросли чи не вдвічі. Очевидно, що таким чином бізнес взявся уникати системи моніторингу й відповідно –зупинення з нашого боку реєстрації  ПН/РК, незважаючи на відверті ознаки ризиковості новостворених підприємств або операцій», - зазначає Євген Бамбізов, який переконаний, що СМОКР як запобіжник подібного явища повинна максимально оперативно реагувати на безперервну мутацію протизаконних алгоритмів та прийомів з боку бізнесу.

«Конкретно зараз – необхідно якнайшвидше осучаснити нинішню систему моніторингу, змінити, відповідно до поточної ситуації, критерії оцінки ступеня ризиковості платника чи ризиковості операцій. ДФС розробила пакет коректив до названої Постанови Кабміну щодо зміни критеріїв з тим, щоб відсікти від автоматичної реєстрації податкові накладні, котрі надходять від підприємств з ознаками фіктивності. Свої пропозиції ми скерували до Уряду ще на початку року. Однак і понині, четвертий місяць поспіль, вони перебувають у стадії «на розгляді»: Мінфін вже дав добро, на черзі – схвалення парламентським Комітетом з регуляторної політики та Урядом в цілому. Надто довготривала та затягнута процедура гальмує увесь процес, а тим часом ділки псевдобізнесу не втрачають можливостей та продовжують користуватись своїми оновленими схемами», - наголошує податківець.

На завершення він висловив сподівання, що систему моніторингу та призупинення реєстрації ПН/РК все ж таки буде вдосконалено якнайшвидше.

 

 

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини: