Передача майнових прав: визначаємо ліміт для реєстрації платником ПДВ

Аа Аа

ДФС у індивідуальній податковій консультації від 05.02.2018 р. № 458/6/99-99-15-03-02-15/ІПК пояснила, якщо особа здійснює операції з постачання товарів/послуг на митній території України, що підлягають оподаткуванню згідно з р. V ПКУ, загальний обсяг яких протягом останніх 12 календарних місяців перевищує 1 млн грн, то така особа згідно з вимогами ПКУ повинна подати до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням реєстраційну заяву (ф. № 1-ПДВ) і відповідно зареєструватись як платник ПДВ в обов'язковому порядку.

При цьому до оподатковуваних операцій для цілей реєстрації особи як платника ПДВ належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ (20%), ставкою 7%, нульовою ставкою ПДВ та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ.

Також особа має право зареєструватись як платник ПДВ за своїм добровільним рішенням шляхом подання до контролюючого органу реєстраційної заяви не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого така особа вважатиметься платником ПДВ.

Оскільки операції з внесення пайових внесків членами платника на рахунок кооперативу не є об'єктом оподаткування ПДВ (п. 196.1.1 ПКУ), вказані операції не враховуються при визначенні обсягу операцій, досягнення граничного обсягу якого є підставою для обов'язкової реєстрації платником ПДВ.

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments