Пенсійна система України порівняно з пенсійними системами інших країн

11 Липня 2016
Аа Аа

Чим саме відрізняються пенсійні системи різних країн, та яке життя у пенсіонерів цих країн, повідомляє Сегодня.

За словами  Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка, сьогодні, при нинішніх невеликих пенсіях, дефіцит бюджету ПФУ складає 145 млрд грн. Він зазначає, що Україна стоїть на шляху підвищення пенсій, наприклад, мінімальний розмір пенсії з 1 травня 2016 року піднявся на 6 %, а з 1 грудня цього року підніметься ще на 10 %. Тож, розглянемо, які саме відмінності між нашою пенсійною системою з пенсійними системами інших країн, а головне, які головні відмінності між нашими пенсіями та пенсіонерами і європейськими. Для огляду було обрано Естонію.

В Естонії трирівнева пенсійна система (державна пенсія, обов'язкова накопичувальна пенсія та додаткова накопичувальна).

Порівнюючи з нашою, у нас також існує трирівнева пенсійна система. При чому в Україні працює повноцінно тільки перший рівень пенсійної системи.

За даними Мінсоцполітики України, пенсія з обов’язкової накопичувальної системи так і не запрацювала у зв’язку із відсутністю грошей.

В Мінсоцполітики України зазначають, що 10 млн працюючих утримують 12 млн пенсіонерів, адже з 16 млн працюючих (офіційно), 6 млн мають право сплачувати ЄСВ за бажанням.

В пенсійний фонд Естонії громадяни сплачують 20 % (I рівень) + 2 % (на накопичувальний рахунок (II рівень) від зарплати (в Україні – 22 %). В Естонії до виплат додають додатково 4 % за рахунок 33 % соціального податку.

В Естонії отримують пенсію у 440 доларів (в Україні – 63 доларів)

Вік виходу на пенсію в Естонії 63 роки (у нас – 60 років)

В Естонії громадянин має право як вийти на державну пенсію, у зв’язку зі старістю, при цьому відклавши вихід на обов'язкову накопичувальну пенсію, або навпаки.

Естонські пенсіонери мають на додатковий дохід 2700 євро в рік. Пенсіонери мають право на щомісячні виплати у розмірі 395 євро.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments