ПДВ замість податку на прибуток – економічно-вигідна стратегія Китаю

05 Травня 2016
Аа Аа

У травні китайські компанії зобов'язані сплачувати ПДВ після скасування податку на прибуток, повідомляє ТАСС.

Уряд Китаю звільнив підприємства від обов'язку сплачувати податок на прибуток, але натомість зобов’язав з 1 травня сплачувати ПДВ. Таке рішення дозволить полегшити податковий тягар для багатьох організацій, впевнені автори Закону.

«Практичні плоди реформ повинні відбитися на підприємствах, які за рахунок зменшення урядових доходів отримають можливість підвищити власну продуктивність. Це позитивно позначиться на мультиплікативному ефекті від ринкової діяльності компаній», – пояснив прем'єр Держради КНР Лі Кецян.

Прогнозується, що ПДВ будуть сплачувати близько 10 млн платників податків з таких галузей народного господарства як будівництво, нерухомість, сфера послуг і фінанси.

 «З метою успішного впровадження нової програми, адміністрації повинні правильно трактувати нові правила, а підприємства утримуватися від заходів по ухиленню від податків», – йдеться в циркулярі Держради КНР.

За словами Лі Кецян, у зв'язку зі змінами податкові надходження в 2016 році зменшаться більш ніж на 500 млрд юанів (близько $ 77 млрд) – влада вирішила піти на збільшення дефіциту бюджету до 3 % від ВВП (замість торішніх 2,3 %).

«Через недостатньо швидкий процес відновлення динаміки розвитку світової економіки, в умовах зниження темпів зростання КНР методам експансіоністської фіскальної політики слід відводити важливішу роль. Тому для успішного проведення податкових реформ в цьому році державні асигнування будуть істотно перевищувати доходи», – резюмував китайський прем'єр.

Сьогодні дискусія з приводу заміни податку на капітал податком на споживання досить актуальна як в нашій країні, так і за кордоном.

Як бачимо, Китай розраховує на прогрес і поліпшення економічного клімату шляхом подібних змін податкового законодавства.

«Уряд Китаю переклав податкове навантаження з бізнесу на громадян – споживачів товарів і послуг. Це дозволить простимулювати розвиток бізнесу в умовах економічної кризи, яка вплинула і на Китай», – зазначив д. ю. н., проф. Данило Гетманцев та додав, що цей приклад підвищення непрямих податків за рахунок зменшення прямих цікавий і Україні.

«Зазначу, що українські «реформатори», на відміну від китайських, пропонують зменшити як прямі, так і непрямі податки без будь-яких адекватних компенсаторів, що остаточно поховає і без цього нездорові державні фінанси», – підсумував Данило Гетманцев.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments